Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Luchtmacht generaal b.d. Van Groningen over slachtoffers in Boetsja: “Tekenen wijzen op oorlogsmisdaad, maar alles moet nog bewezen worden”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Luchtmacht generaal b.d. Van Groningen over slachtoffers in Boetsja: “Tekenen wijzen op oorlogsmisdaad, maar alles moet nog bewezen worden”

T. de Jong
6 april 2022
Delen
3 min leestijd
Delen

Luchtmacht generaal b.d. Siem van Groningen was maandag bij het programma Uitgelicht! van Family7 te gast. Daar sprak hij over de honderden Oekraïense burgers die dit weekend dood aangetroffen werden in de straten van de stad Boetsja. Wat er precies gebeurd is, is een vraag die volgens Van Groningen moeilijk te beantwoorden is, “maar het lijkt erop dat terugtrekkende Russen handelend uit frustratie burgerslachtoffers hebben gemaakt”.

“Er is een terugtrekkende beweging te zien van het Russische leger”, vervolgde Van Groningen. “Kennelijk is de conclusie van de Russen, en dan met name van Poetin, dat het hogere doel dat hij had om als een soort bevrijders te werk te gaan en een nieuw regime neer te zetten dat meer naar Rusland zou kijken, onhaalbaar gebleken. Nu focust hij zich meer op het oosten, op de Donbas, op de verbinding tussen de Krim den Rusland. Hij trekt zich terug uit de omgeving van Kiev.

Als het zo is dat de Russen hun gram gehaald hebben op onschuldige burgers, zou dat volgens Van Groningen een oorlogsmisdaad zijn. “De voortekenen wijzen  er wel op. Wat je ook in andere conflicten wel ziet, is dat gefrustreerde militairen die zich terugtrekken, een aantal burgers verwijt dat zij zich verzet hebben.

Er worden dan contacten verondersteld tussen die burgers en de militaire tegenstander. Of sterker nog: burgers worden verdacht om daar onderdeel van te zijn geweest of een bepaalde rol te hebben gespeeld. Dan zie je dat gefrustreerde soldaten wraak kunnen nemen.”

Propaganda
Het Kremlin zegt zelf dat de Amerikanen en Oekraïne het op de Russen schuiven om hen de schuld te geven. Dat zou propaganda kunnen zijn. Van Groningen: “Je ziet tegenwoordig natuurlijk dat oorlog voeren voor een flink deel propaganda is. Het lijkt er op dat dit propaganda is, maar we weten het natuurlijk niet. Alles moet nog bewezen worden.

De waarheid houdt men meestal onder de tafel. In het algemeen hebben partijen niet zo’n belang bij de waarheid. Ook de partij die aan de goede kant van de streep staat, heeft daar vaak op dat moment geen belang bij. De waarheid gaat dan vaak verloren.”

Bekijk hieronder de volledige aflevering van Uitgelicht!

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Laura kwam radicaal tot geloof: ‘Ik vond christenen altijd irritant blij. Tot ik zelf ineens die blijheid ervoer’
Volgend artikel Dagelijks leven vanuit intimiteit met God:“Wat is je prioriteit en wat mag het je kosten?”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Meer dan 12.000 mensen in Californië aanbidden Jezus in openlucht: “We zijn nog maar net begonnen”

8 september 2020

InSalvation start laatste seizoen als band met nieuwe muziek én slottour

26 januari 2024
Arnol Kox
Nieuws

Kleurrijke stadsprediker Eindhoven neemt onder applaus afscheid wegens terminale ziekte: “Ik heb een mooi vooruitzicht”

8 juli 2020
Nieuws

Hoe de biblebelt ontstond vanuit ongewone manifestaties van de Heilige Geest: “Schuddend, vallend en trillend riepen mensen om genade”

9 december 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?