Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Risico op mensenhandel voor Oekraïense vluchtelingen steeds groter – “Spaargeld van vluchtelingen raakt op”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Risico op mensenhandel voor Oekraïense vluchtelingen steeds groter – “Spaargeld van vluchtelingen raakt op”

Dick van den Bos
24 juni 2022
Delen
4 min leestijd
Delen

Vrouwen en kinderen lopen de komende weken een groter risico slachtoffer te worden van mensenhandel omdat hun inkomsten opraken. Daarvoor waarschuwt International Justice Mission (IJM).

Het inkomen en spaargeld van veel vluchtelingen begint op te raken, terwijl velen niet weten dat ze een beschermende status hebben die hen recht geeft op werk, gezondheidszorg en financiële steun binnen Europa. Zo vormen ze een gemakkelijk doelwit voor mensenhandelaren. Er moet dringend worden ingegrepen voor het te laat is, waarschuwt IJM.

“We moeten de vluchtelingen bereiken voordat de mensenhandelaren dat doen,” zegt Shawn Kohl, directeur van IJM Centraal- en Oost-Europa. “Nu het spaargeld begint op te raken en vrouwen hun inkomstenbronnen verliezen, bevinden we ons in een kritieke periode waarin we de kans hebben om op te treden. Het is van vitaal belang dat we nu investeren in de bescherming van vluchtelingen, zodat we in de komende maanden geen aanzienlijke toename van het aantal gevallen van mensenhandel zien.”

Volgens de VN verandert de ontheemding van miljoenen Oekraïners ‘in een mensenhandelcrisis’. Sinds het begin van de oorlog zijn veel vluchtelingen wanhopig op zoek naar onderdak, vervoer en werk, terwijl ze reizen door gebieden reizen waar mensenhandelaren actief zijn. Die criminele netwerken zijn daar al vele jaren actief, maar kunnen nu veel meer slachtoffers maken.

Extreme trauma’s
IJM-medewerkers ontmoeten veel vluchtelingen die lijden aan extreme trauma’s. Dit geldt vooral voor de mensen die recenter zijn gevlucht, zij hebben langere tijd doorgebracht in en nabij het oorlogsgeweld. Vaak zijn ze gedesoriënteerd en kwetsbaarder voor rekrutering door mensenhandelaren.

Mensenhandelaren gebruiken verschillende tactieken om kwetsbare personen te rekruteren. Zo doen ze valse werkaanbiedingen via social media of misleiden ze vluchtelingen door te doen of ze een romantische relatie met hen aangaan. Eenmaal geronseld, worden slachtoffers vaak over de grens gebracht voor uitbuiting in West-Europa, waaronder Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk, waar ze seksueel worden uitgebuit of worden gedwongen tot arbeidsuitbuiting.

IJM heeft de Britse politie in meerdere gevallen ondersteund om slachtoffers van mensenhandel uit Oekraïense grensgebieden in veiligheid te brengen. IJM vraagt nu om meer van zulke steun voor vroegtijdige interventie om ervoor te zorgen dat vluchtelingen niet in handen vallen van mensenhandelaren. Bij IJM Nederland zal op korte termijn een human trafficking specialist gaan werken, die in samenwerking met Europese IJM-collega’s en de politie mensenhandel tussen Oost-Europa en Nederland zal bestrijden.

Tegen mensenhandel
Sinds het begin van de crisis werkt IJM samen met autoriteiten, opvangcentra en vrijwilligersgroepen in Roemenië om mensenhandel tegen te gaan. Dat doen we door hulpverleners en autoriteiten te trainen om mensenhandel te herkennen en te bestrijden, noodhulp te geven en vluchtelingen te begeleiden naar veilige opvangplekken. In heel Europa moet nu op grotere schaal soortgelijke actie worden ondernomen om te voorkomen dat mensenhandelaren nieuwe slachtoffers maken.

“Het is essentieel dat we nu in actie komen om vluchtelingen te beschermen tegen mensenhandel,” zegt Caroly Houmes, directeur van IJM Nederland. “IJM staat al sinds het begin van de crisis aan de Oekraïense grens en daarbuiten. We moeten hierin blijven investeren, nu de nood aan het veranderen is en zo veel vluchtelingen gevaar lopen. De afgelopen twee jaar heeft IJM met succes samengewerkt met autoriteiten in heel Europa om mensenhandel te voorkomen, slachtoffers in veiligheid te brengen en daders ter verantwoording te roepen. De bescherming moet nu in heel Europa worden opgeschaald om ervoor te zorgen dat we mensenhandelaren een stap voor blijven. Het is belangrijk om te investeren in middelen en capaciteit bij lokale autoriteiten, opvangplekken en ngo’s.”

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Zingen in de Groene Kathedraal 
Volgend artikel Videoimpressie van vurige bijeenkomst DUNAMIS in stadion in Rotterdam
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Van der Staaij (SGP) spreekt zich uit tegen vaccinatiedwang: “Ook niet via de achterdeur”

19 augustus 2021
God in Nederland

Video: geniet na van de openluchtdienst bij boerderij ‘Jezus Redt’

6 september 2021
Nieuws

SGP verplaatst steunactie wakers vanwege pro-abortusactivisten

13 november 2023
Nieuws

Mars voor Jezus afgelast door hitte, bezoekers reageren: “Ondanks teleurstelling toch gekomen”

29 juni 2026
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?