Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Rode Lijn-demonstratie bij PKN-gebouw: ondanks felle discussie blijven beide kampen respectvol
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Rode Lijn-demonstratie bij PKN-gebouw: ondanks felle discussie blijven beide kampen respectvol

Dick van den Bos
9 juli 2025
Delen
3 min leestijd
Delen

UTRECHT – Gisteren 8 juli trokken ruim tweehonderd predikanten, kerkelijk werkers en gemeenteleden in rode kleding een symbolische “rode lijn” voor het landelijke dienstencentrum van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) op de Haydnlaan in Utrecht.

Kern van het protest

De actievoerders, geïnspireerd door eerder protest in Den Haag, willen dat de PKN een veel krachtiger oproep doet tegen het oorlogsgeweld van Israël in Gaza en de Westelijke Jordaanoever. Hun concrete vragen aan de kerk: erken de ernst van de oorlogvoering, benoem het “onrecht van bezetting en etnische zuivering”, en durf op te komen voor de onderdrukten.

Theologe dr. Janneke Stegeman sprak scherp uit:“Laat ik duidelijk zijn, vrienden: stilte is medeplichtigheid.”

De actie was aanvankelijk kerkelijk ingericht — er klonken gebeden, gezang, en het delen van brood en wijn, met verwijzingen naar recht en gerechtigheid.

Tegengeluid: pro-Israël theologen

Tegelijkertijd was er een kleiner, contrasterend gebeuren van zo’n dertig christenen, onder leiding van ds. Alfons van Vliet, die juist wilden laten zien dat de kerk zich in de eerste plaats hoort uit te spreken vóór Israël én het Joodse volk. Met gebedsmomenten in blauw‑wit, Israëlische vlaggen en borden werd gepleit voor een Bijbelse, niet‑seculiere benadering van land en volk.

Van Vliet verwoordde dit als: “We willen de hoop uitspreken dat de PKN voluit achter Israël en het Joodse volk gaat staan.”

Toch uitte hij en zijn medestanders ook bezorgdheid over het Palestijnse lijden, maar benadrukten ze dat bijbels perspectief leidend moet zijn, niet internationaal recht .

Reactie van de PKN

Het moderamen, vertegenwoordigd door voorzitter Trijnie Bouw en secretaris Kees van Ekris, gaf aan geraakt te zijn door de emoties en de diversiteit van stemmen in de kerk. De PKN kiest volgens hen voor een “radicale middenweg”: verbondenheid met zowel Israëlische als Palestijnse partners, zonder eenzijdige partijkeuze. Vanaf september beginnen gesprekken aan meerdere tafels binnen de kerk.

Arenda Haasnoot over ‘ont‑Joodsen’ in haar Cvandaag-blog

Dominee Arenda Haasnoot publiceerde gisteren op Cvandaag een blog getiteld “Deelnemers Rode Lijn-protest PKN ont-Joodsen de Bijbel”, waarin ze scherpe kritiek uitte. Haasnoot waarschuwt tegen het weghalen van de Joodse wortels uit de geschriften – inzicht dat volgens haar onmisbaar is voor christelijke theologie. Zij maakt zich zorgen dat protesten als deze de scheidingslijn tussen staat en volk Israël vervagen en Bijbelse context missen

Haar stelling is helder: het religieuze discours moet het internationaal recht overstijgen, en Joods-christelijke verbondenheid mag niet verloren gaan in politieke emotie.

Foto: Wim Bakker – twitter

Diverse predikanten voeren het woord tijdens Rode Lijn-demonstratie bij dienstencentrum Protestantse Kerk. “Doe recht aan de Palestijnen” klinkt het in verschillende toonaarden. “Durf moedig te zijn totdat het recht zal zegevieren.” pic.twitter.com/Ufk84FMX2q

— wmbakker (@wmbakker) July 8, 2025

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Steeds meer jonge christenen open over worsteling met lust
Volgend artikel Van roeping tot ‘krachtige nieuwe kerk’ in Zeeland
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Jan Pools harteschreeuw: ‘’Er komt opwekking. Maar daarvoor hebben we vaders en moeders nodig”

24 juni 2022
Nieuws

Christelijke jongeren prediken het Evangelie aan toeristen op een van Spaans beroemdste stranden

26 augustus 2025
Nieuws

Gerechtshof: Civitas Christiana mag kritiek op Week van de Lentekriebels blijven uiten na te ruime beperking door rechtbank

27 mei 2026
Nieuws

Republikeinen boos om lekken ‘abortusvoorstel’ Hooggerechtshof, Democraten roepen op tot federale pro-abortuswetten

5 mei 2022
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?