Op zondag 13 april liepen zo’n 200 christenen de (kwart) marathon in Rotterdam. Waarom? Om Jezus zichtbaar te maken. Hoe? Door een shirt met christelijke tekst te dragen. Daarbij moedigden toeschouwers de lopers aan in een sweater met dezelfde christelijke tekst.
Zoals de website van de marathon aangeeft: “Wees trots op jezelf, geloof in wat je doet en laat Rotterdam zien wat je kracht is.” En dat hebben de deelnemers aan Run for Jesus echt gedaan! Op een sportieve en laagdrempelige manier mochten zij evangeliseren. Lopers droegen een shirt met daarop de tekst ‘Jesus’ en ‘the way, the truth, the life (Johannes 14:6)’. Toeschouwers droegen een sweater met dezelfde tekst. De marathon van Rotterdam behoort tot één van de grootste van de wereld en dit jaar waren er ook weer honderdduizenden bezoekers en alleen al bijna 17.000 lopers voor de kwart marathon. Een mooie kans dus om Hem zichtbaar te maken!

Run for Jesus is niet kerkgebonden geven de initiatiefnemers, Michel en Rebecca Hof, aan. “Wij geloven dat we als christenen dé kerk zijn en we ervaarden de onderlinge verbondenheid. Het tweede doel van Run for Jesus is dan ook om christenen met elkaar te verbinden. De deelnemers kwamen uit allerlei gemeentes en omgevingen. Er kwam zelfs een deelnemer vanuit Friesland en een deelnemer kwam hier zelfs even voor terug vanuit Spanje om mee te lopen.”
Pinkstergemeente Kom en Zie in het centrum van Rotterdam stelde haar locatie die dag weer beschikbaar en zo kon iedereen daar zijn/haar startbewijs ophalen en omkleden en werd er na de run een lunch verzorgd. De locatie grenst aan de route van zowel de hele als de kwart marathon en is daardoor de perfecte locatie. Voorafgaand aan de (kwart) marathon begonnen we met gebed en een warming-up door Nederlands Kampioen Rikkert van Rhee. Het was mooi dat het programma buiten op het plein van Kom en Zie plaats kon vinden. Zo was ook dit zichtbaar voor de omgeving. Daarbij waren voorbijgangers ook de hele dag welkom om eventueel onder het genot van een hapje en een drankje te genieten van de fijne sfeer op het plein. Run for Jesus nam als organisatie zelfs deel aan het muzikaal programma van Marathon Rotterdam door bij Kom en Zie, langs het parcours, moderne christelijk (pop)muziek te spelen en alle lopers extra aan te moedigen.
Michel en Rebecca geven aan dat ze zowel op de dag zelf als achteraf allerlei mooie berichten hoorden met bijzondere reacties die lopers op hun shirts hadden gekregen en getuigenissen. “We weten natuurlijk niet welke uitwerking Run for Jesus precies heeft gehad op de dag zelf en daarna, maar één ding is zeker: Zijn naam is zichtbaar gemaakt.”
De organisatie kijkt terug op een hele bijzondere, gezegende dag met mooie verhalen. Michel: “De voorbereidingen en de dag zelf zijn echt geleid door Hem. Wij vertrouwen op de uitwerking die de christelijke shirts/sweaters en flyers op anderen hebben (gehad). Daarbij zijn we natuurlijk dankbaar voor alle lopers, toeschouwers, vrijwilligers en iedereen die hier een bijdrage aan heeft geleverd. Het is lastig om deze dag samen te vatten en we nodigen je daarom uit om er bij een eventuele volgende editie bij te zijn.”
Wil je meer zien of weten? Volg Run for Jesus op Instagram (#run4jesus) of ga naar de website runforjesus.nl.

