Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: SGP maakt zich zorgen over tweespalt in de samenleving: “Maak ongevaccineerden geen zondebok”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

SGP maakt zich zorgen over tweespalt in de samenleving: “Maak ongevaccineerden geen zondebok”

T. de Jong
28 oktober 2021
Delen
3 min leestijd
Delen

De manier waarop minister Hugo de Jonge met ongevaccineerden omgaat, baart de SGP zorgen. “We zien dat ongevaccineerden in toenemende mate als zondebok worden aangewezen”, zei Kees van der Staaij deze week in zijn bijdrage aan het debat over de VWS-begroting.

“We zien dat vaccinatie bijdraagt aan de voorkoming van de verspreiding van de ziekte en van ziekenhuisopnames. Maar als de minister tegen ongevaccineerden zegt: ‘Dit bed had niet bezet hoeven zijn’ – dat kwam wel een paar keer terug en heeft er echt wel bij heel veel mensen ingehakt – dan draagt dat bij aan tweespalt in de samenleving. Het is ervaren als olie op het vuur. Mensen voelen zich daardoor gegriefd.

Ik herinner de minister dan ook graag aan het advies van de gedragswetenschappers van het RIVM, die zegt: ‘Respecteer en erken de legitimiteit van verschillende meningen en percepties in de maatschappelijke discussie’. Is het dan nu op dit punt niet misgegaan, vraag ik de minister. Wil hij daar toch nog eens nadrukkelijk op reflecteren?”

Breder kijken
“Wij roepen het kabinet op: kijk breder dan alleen vaccinatie. Denk ook bijvoorbeeld aan zaken als invoering en gebruik van innovatieve geneesmiddelen en behandelingen. Wij krijgen signalen dat dat eigenlijk veel te traag gaat. Wat kan er bevorderd worden, zodat ook dat proces van toelating met alle zorgvuldigheid die daarvoor nodig is, verder versneld kan worden? Wat kan bevorderd worden, zodat ook de verstrekking na de toelating versneld kan worden?”

"Moet ik echt uitleggen waarom het gevaarlijk is om ongevaccineerden als zondebok aan te wijzen!?"

Zie @keesvdstaaij bij @EenVandaag ⬇️pic.twitter.com/4so8WLxP0P

— SGP (@SGPnieuws) October 28, 2021

Kwetsbaarheden
“De coronacrisis legt de kwetsbaarheden in ons zorgstelsel pijnlijk bloot. Er bleek te weinig vet op de pot, bijvoorbeeld op de ic’s. Vandaag ook nog hoorde ik weer een noodkreet van een verpleegkundige die zei: ‘Het opschalen van de ziekenhuiscapaciteit is gewoon mislukt’. Wat kan gedaan worden om nu meer ic-personeel te werven, om die hindernissen die er zijn, weg te nemen?

Ik noem tot slot ook de publieke gezondheidszorg. Waarom is er in deze begroting nog geen voorstel opgenomen om de publieke gezondheidssector te versterken? Wij vinden het noodzakelijk om daar in 2022 al een belangrijke stap in te zetten. Vandaar ons amendement om ook extra geld al het komende jaar te reserveren voor een versterking van infectieziektebestrijding. Vanzelfsprekend horen we ook graag de reactie van het kabinet daarop”, aldus Van der Staaij.

Bekijk hier het fragment van de bijdrage van Kees van der Staaij:

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Tom de Wal over druk op ongevaccineerden: “Wanneer ga jij je uitspreken?”
Volgend artikel Evangelist Arie de Paauw getuigt van Jezus tijdens ziekenhuisopname en ziet mensen tot geloof komen
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Video: honderden moslimvrouwen laten zich dopen

24 december 2020

Dick Westerhof zette zijn frustratie om in een passie: “Waarom wandelen zo weinig christenen in hun bestemming?”

9 augustus 2023
Nieuws

CIO presenteert routekaart voor kerken uit de crisis met maatwerk, mogelijkheden beperkt

23 maart 2021
God in Nederland

Jurjen ten Brinke blij met manifest ‘Ruimte voor kerken’: “Wees zichtbaar als kerken en zorg voor eenheid”

16 februari 2026
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?