Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: SGP wint fors bij gemeenteraadsverkiezingen, CU en CDA verliezen – “Een helder geluid werd duidelijk beloond”
Log in
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

SGP wint fors bij gemeenteraadsverkiezingen, CU en CDA verliezen – “Een helder geluid werd duidelijk beloond”

Dick van den Bos 17 maart 2022
Delen
5 min leestijd
Delen

De SGP heeft fors gewonnen bij de gemeenteraadsverkiezingen. In Urk won het maar liefst drie zetels, terwijl de partij in Barneveld, Rhenen en Veenendaal ook twee zetels won. De ChristenUnie verliest. In Amsterdam en Eindhoven raakt het haar enige zetel kwijt, terwijl de partij ook in Groningen er eentje inlevert. In Rotterdam wint de CU een zetel. CDA heeft ook ingeleverd. Politiek commentator Cor Verkade analyseert: “Deze verkiezingen tonen aan dat een helder christelijk geluid wordt beloond.”

Terwijl de regionale partijen winnen, verliest het CDA sterk. Hoewel de partij waarschijnlijk nog steeds de grootste landelijke partij blijft in de gemeenteraden. Cor Verkade maakte dit verlies van dichtbij mee. “Ik woon zelf in Gouda en zowel mijn vrouw als ik zijn kandidaat. Ik voor de SGP, mijn vrouw voor het CDA.

We zijn gezamenlijk naar de Goudse uitslagenavond gegaan. Dat is altijd een bijzonder sfeertje van mensen die van politiek houden. De winnaars zijn dan erg blij en de verliezers erg verdrietig. In Gouda heeft het CDA een grote klap gehad, van vier naar twee zetels. ChristenUnie en SGP zijn er stabiel gebleven. In totaal is dat dus een verlies bij het christelijke blok.”

Winst SGP
Verkade analyseert de uitslagen. “Ik vind sowieso de SGP het helderste geluid hebben van de christelijke partijen. Wat ik de ChristenUnie kwalijk neem, is dat ze steeds meer meedoen met de klimaatlobby. Het is duur en veel symboliek, maar het klimaat is er nauwelijks mee geholpen.”

Bijzonder verheugend dat de SGP in veel plaatsen fors groeit!
Urk +3
Barneveld +2
Rhenen +2
Veenendaal +2

Ook winst in: Bunschoten, Hardinxveld, Kampen, Montfoort, Neder-Betuwe, Renswoude, Rijssen, Staphorst, Tholen en Woudenberg.

Van 0 naar 1 in: Maasdriel, Voorst en Wierden.

— Kees van der Staaij (@keesvdstaaij) March 16, 2022

Hoewel windmolens of elektrische auto’s als belangrijke stappen voor een schoner klimaat worden gezien, denkt Verkade daar anders over. “Ik durf te beweren dat een elektrische Tesla slechter is dan een Volvo diesel. De elektriciteit moet namelijk opgewekt worden, de accu’s van de tesla – waar laten we die als ze kapot zijn? Daarnaast plaatsen we het land vol met windmolens waar de schepping schade aan ondervindt en wat vogels doodmept. En hoe afbreekbaar is een windmolen?”

Regenboog
Ook de progressieve koers bij bijvoorbeeld het meegaan in regenboogakkoorden, doet de partij volgens Verkade geen goed. “Ik ken verscheidene mensen die actief waren bij de RPF en GPV, maar nu SGP stemmen. De RPF en GPV waren heldere, christelijke partijen. Dat geluid hervinden ze nu bij de SGP.

Dit jaar zijn de politici Meindert Leerling (voormalig RPF) en Gert Schutte (voormalig GPV) allebei overleden. Het waren conservatieve politici, maar het is triest dat de partij hier toenemend van wegloopt en richting GroenLinks gaat.”

Bijna alle stemmen zijn geteld en ruim 300 van onze kandidaten zijn gekozen. Dank voor dat vertrouwen!

Op de meeste plaatsen behouden we onze slagkracht, met soms een enkele zetel winst en opgeteld leveren we iets in (van 4,1% naar 3,9%).

Nu weer aan de slag, op hoop van zegen! pic.twitter.com/Cc1g53gp5H

— Gert-Jan Segers (@gertjansegers) March 17, 2022

De ChristenUnie zelf was redelijk opgetogen. Aan het eind van de avond deelde de partij live op social media hoe de uitslagen er tot dan toe voor stonden. Gert Jan Segers hield een speech in Amersfoort en ook hij deelde al iets over behaalde zetels: “Het is een avond van nagelbijten en wat is het fijn om dat met jullie te doen; samen nagelbijten”, zei hij.

“Hier en daar gaat het echt heel mooi. Ik denk dan weer terug aan de campagne. Ik denk dan weer terug aan de tocht die ik met Esther Kaper deed en ik krijg net de uitslag van Wijdemeren: Esther Kaper heeft een zetel!”

Lokale partijen
Verkade analyseert ook het verlies van het CDA. “Dat was te verwachten. Het CDA wordt geleid door Hoekstra, die niet een klassiek CDA-geluid laat horen. Daarnaast zijn Pieter Omzigt en Mona Keijzer op een zijspoor gezet, dat is ook pijnlijk voor de partij.”

Verkade merkt op dat de opkomst laag was bij de verkiezingen, wat traditioneel goed is voor de christelijke partijen omdat hun achterban vaak trouw komt opdagen. “Maar helaas hebben ze dat niet kunnen verzilveren.

Wel is het positief dat de lokale partijen flink hebben gewonnen. Die zijn vaak conservatiever van aard. Wiegel zegt altijd: ‘De meerderheid van de Nederlanders denkt conservatief en rechts.’, dat zie je. Al met al zie ik de winst van het heldere geluid van de SGP en de lokale partijen als een opsteker.”

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Dick van den Bos 17 maart 2022
Vorig artikel Bert en Jacolien Loonstra leerden in hun leven vooral één les: “Gehoorzaam Gods stem, ook al kost het je wat!”
Volgend artikel “Door de oorlog in Oekraïne is strijd tegen mensenhandel nog urgenter geworden”
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Populaire artikelen

Enkele honderden komen samen in WTC Rotterdam voor ‘kerkstart’ Kathryn Krick
26 mei 2023
foto: Gerhard Nel Fotografie
VIDEO: Prensence marcheert door centrum van Utrecht met gezalfde aanbidding, mensen op straat begonnen spontaan te huilen
26 mei 2023
Rauwe evangelieboodschap zet jongerentent Opwekking in de fik, media schrijven over ‘opgewekte’ jeugd
30 mei 2023
Wim Hoddenbagh
Wim Hoddenbagh zet duidelijk uiteen waarom nú het moment is om je te laten dopen: “Er is geen uitzonderingscategorie voor de zegen van de doop”
24 mei 2023

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Opwekking 2023 – naar schatting 60.000 mensen beleven Pinksterconferentie met het thema: ‘Maar wij zien Jezus’

30 mei 2023
dr. Billy Wilson
PREMIUM

Dr. Billy Wilson bij Opwekking: “Als wij ons richten op één persoon, zal God ons helpen iedereen te bereiken”

30 mei 2023
foto: Gerhard Nel Fotografie
PREMIUM

VIDEO: Prensence marcheert door centrum van Utrecht met gezalfde aanbidding, mensen op straat begonnen spontaan te huilen

26 mei 2023
JP en Lydia
PREMIUM

Jan-Peter en Lydia maken evangelisatie zeilreis door Caribisch gebied: “Als je Jezus’ liefde hebt ervaren, kun je niet meer stil blijven”

24 mei 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2023 Revive.nl
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.
Welkom terug!

Log in op uw account

Wachtwoord vergeten?