Onlangs was ik in Azië voor Hour of Power. In Japan was ik onder de indruk van het heerlijke eten en de goede service, maar met name van het geloof van een voorganger daar: Steven Kaylor. Hij vertelde hij me dat hij geloof heeft voor een opwekking in Japan. Een opwekking? Wist je dat op dit moment minder dan één procent van de bevolking christen is? Ik moet zeggen, dat getuigt van een groot geloof, nietwaar?
Door Bobby Schuller
De eerste opwekking vond plaats toen met Pinksteren de kerk werd geboren en de kracht van de Heilige Geest op de mensen kwam. In het Grieks is dat dunamis, hetzelfde woord waar dynamiet vandaan komt. We noemen ons programma niet voor niets Hour of Power, uur van kracht.
De verwoesting van de tempel in het jaar 70, was precies veertig jaar na de kruisiging van Jezus. In de Thora staan veel regels die in de tempel moesten worden uitgevoerd. Maar nu de tempel verdwenen was en de Joden verspreid, hoe konden ze dit dan nog naleven?
Bedenk je even dat alle christenen uit de eerste eeuw allemaal Joden waren die zich nog aan die regels hielden. Jezus was een Joodse rabbi; de twaalf discipelen, alle zeventig volgelingen. Dus op die pinksterdag gebeurde er iets radicaals. Men hoefde niet meer naar de tempel te gaan, want de Heilige Geest kwam in mensen wonen. Wij zijn nu de tempel! Wij zijn priester en Jezus is de Hogepriester. Hij is degene die in de kloof staat, in het heilige der heiligen. Daarom noemden de grote kerkhervormers dit het priesterschap van elke gelovige. Dat is een enorme verantwoordelijkheid, want het doel van de priester is om allereerst de Heer te dienen en ten tweede een brug te slaan tussen God en de mensheid.
Het doel van de oude tempel was korbanot en sjechina, twee Hebreeuwse woorden. Korban betekent letterlijk ‘naderbij komen’, door offers van overgave, lofprijzing en berouw, zodat je dichter bij God komt. Sjechinabetekent Gods aanwezigheid, Gods woning. Daar waar God is. Daar is kracht, ontzag, leven, vreugde, openbaring.
Overgave
Ik denk dat telkens als je kijkt naar waar grote opwekkingen met bekeringen hebben plaatsgevonden, het begint met korbanot: het offer van overgave, lofprijzing en berouw. Wanneer je dichter bij de Heer komt, word je scherper bewust van je eigen zonden en Gods goedheid voor jou en Zijn aanwezigheid. Je wordt je er scherp van bewust dat je je leven niet kunt beheersen en dat je je wilt overgeven aan Gods leiding. En zo creëer je die wisselwerking: jij nadert tot God door overgave, lofprijzing en berouw. En Hij komt nader tot jou en je voelt Zijn aanwezigheid. Het is een glorieuze terugkoppeling.
Terug naar Japan, waar minder dan een procent christen is en waar het shintoïsme, confucianisme allerlei vormen van boeddhisme heersen. In dat land zijn afgoden en dingen die onrein zijn voor de Heer. Ik merkte toen ik daar was, ik me vooral stoorde aan de heiligdommetjes voor goden en de instructies voor toeristen over hoe ze de afgod correct moesten aanbidden. Op een bepaalde manier voelde ik mijzelf geestelijk onrein worden, omdat ik erbij in de buurt was geweest. Voor mij als Westerling voelde dat als vanzelfsprekend, maar terwijl ik me zo voelde, realiseerde ik me dat ik misschien wel blind ben voor dezelfde dingen in mijn eigen Westerse wereld. Ook daar hebben we afgoden die invloed op ons hebben. In de Bijbel namen de priesters altijd een mikwe bad voordat ze voor Gods aangezicht kwamen. Ik denk dat die discipline ook goed is voor elke gelovige, omdat het ons eraan herinnert dat sommige dingen in deze wereld niet voor ons zijn.
Dichter bij God
Zo mogen we in de wereld staan als tempel en als priester om mensen dichter bij God te brengen. Om dit te kunnen doen, mag je God vragen je te reinigen en te vullen met Zijn woord. Laat het water van Zijn geest over je ziel stromen. Reinig je ogen van de beelden van deze wereld, je oren van haar lege woorden, je hart van zorgen en ambities. Breng het allemaal onder de kracht van Zijn bloed. En laat de Heilige Geest elke gereinigde plaats in jou vullen. Kom naar Hem toe als naar een levende steen die door de mensen verworpen is, maar bij God uitverkoren en kostbaar. Dan word ook jij als levende steen, gebouwd tot een geestelijk huis.
Op 19-21 mei is Bobby Schuller in Nederland tijdens de Hour of Power LIVE events in Veenendaal en Leeuwarden. Tevens zal zijn nieuwste boek ‘Kracht van de Heilige Geest’ worden gelanceerd, waarin hij vanuit bijbels perspectief de gaven van de Geest uitlegt. Wil je graag een avond met Bobby Schuller meemaken? Ga dan naar: www.hourofpower.nl/live-revive en bestel je kaartjes.

