Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn bladwijzers
© 2022 Revive.nl
Lezen: Wat verwacht jij nog van God voor jouw bedrijf?
Log in
Aa
ReviveRevive
Aa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn bladwijzers
    • Voeg nieuw evenement toe
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Dagelijks leven

Wat verwacht jij nog van God voor jouw bedrijf?

16 september 2021
Delen
5 min leestijd
Delen

Een tijdje geleden hield ik een online masterclass voor CBMC, een netwerk voor christenondernemers over het onderwerp ‘ondernemen met God’. Een verlangen wat als een zaadje diep in mij is gepland en in de afgelopen jaren steeds meer opkomt en doorgroeit. Mijn missie. Noem het mijn roeping. En terwijl ik bezig ben met datgene wat zo mijn hart heeft, loop ik met ogen open mijn eigen valkuil in. Achteraf werd ik subtiel maar confronterend op mijn eigen oh zo bekende werkwijze gewezen. 

Tekst: Jaap Boersema

Ik had de presentatie goed voorbereid en vroeg tenslotte aan God of Hij nog specifiek input voor mij had die ik moest delen in de sessie. Nou dat had Hij!

OEPS
Tegen het einde van de sessie stelde de host mij de vraag of ik ter afsluiting nog iets wilde delen.

Op dat moment realiseerde ik mij dat ik God om input had gevraagd, maar dat ik volledig had gevaren op mijn eigen voorbereiding en er helemaal niet meer aan had gedacht. OEPS, ik schrok en voelde het schaamrood naar mijn kaken stijgen. Want toen ik dacht aan de woorden die God had gezegd “Ze verwachten niets meer van Mij” voelde ik hoezeer dit ook over mij gaat.

Terwijl ik Hem vraag wat Hij op Zijn hart heeft, verwacht ik blijkbaar niet eens een échte reactie van Hem terug. 

Gods input is altijd raak!

Nadat ik mij snel over mijn eigen oeps-gevoel heen had gezet, citeerde ik de woorden die God met mij had gedeeld. BAM! Ik voelde direct “Dit is de kern waarmee ik had moeten beginnen en wat toch eigenlijk de kern is van je missie? Dan weet je toch ook dat je er iets mee moet doen?” O Ja ik weet het. En ik ben heel hardnekkig.

Achteraf ontving ik van enkele deelnemers feedback en wat denk je? Het was exact deze zin, die God mij had gegeven, die hen had geraakt. Een liefdevolle maar zo duidelijke correctie die wel even binnenkwam bij me. Een genadevolle tik op mijn neus.

Waarom vind ik het toch zo moeilijk om iets wat ik zelf bedenk los te laten en volledig te varen op Zijn input? 

Ondernemen op eigen kracht

De valkuil waarin ik stapte herken ik ook zo sterk bij veel ondernemers. Je wilt het wel anders doen maar de vastgeroeste patronen, rationele overtuigingen en religieuze frames zitten kunnen je enorm in de weg zitten. Met als gevolg dat je onder aan de streep niet écht vooruitkomt, niet dié resultaten haalt die jij jezelf had voorgenomen en daardoor ook geen extra euro’s ziet staan. Niet goed je best gedaan? Misschien wel té goed. Maar vooral zelf. Op je eigen manier. En op je eigen kracht.

Waardoor je onvoldoende afgestemd bent op de Hemelse input voor je business om wel de juiste dingen te zeggen en te doen op het juiste moment.

Wat God mij liet zien is dat onze menselijke geest zo vol teleurstelling en bitterheid zit, dat er nauwelijks of geen ruimte meer is voor verwachting en hoop. Pijnlijke ervaringen en tegenslagen die zijn opgeslagen in onze ziel maar ook gewoon de waan van de dag en onze ondernemerssores nemen de opslagcapaciteit van onze geest in beslag, waardoor de Heilige Geest ons niet meer werkelijk kan vullen met Zijn Hemelse input.

Ondernemen vanuit verwachting

Daarom geloof ik dat het de tijd is om je onder te dompelen met hoop en verwachting. Want Hij gaat iets nieuws brengen.

De les die ik in ieder geval haal uit de valkuil waarin ik stapte, is dat ik in de voorbereiding van alle activiteiten begin met een leeg blaadje.

Of het nu gaat om een masterclass, een coaching gesprek, een training, een offerte of wat dan ook, de input die ik van God ontvang komt in het midden van mijn mindmap te staan. En vandaaruit creëer ik weer verder. Voor mij een basis voor de strategiesessies die ik dagelijks houd met Hem, waarin Hij de leiding heeft. Al is het met vallen en opstaan, ik merk hoe anders, vernieuwend en verrassend het is om werkelijk met God te ondernemen. Langzamerhand raak ik ‘in verwachting’ van iets nieuws. En geloof ik dat het tijdperk waarin Hij Zijn Business bouwt is aangebroken!

Jaap Boersema

Jaap is de oprichter van YouRoute, klik hier voor meer input en informatie.

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
16 september 2021
Vorig artikel Christine Caine bij Hour of Power: “Dit is de meest geweldige tijd voor de kerk om op te staan”
Volgend artikel Claire kwam tot geloof in de ondergrondse Chinese kerk en is nu voorbidster in Nederland: “Ik doop mensen in de badkuip”
Laat een reactie achter Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Populaire artikelen

Rauwe evangelieboodschap zet jongerentent Opwekking in de fik, media schrijven over ‘opgewekte’ jeugd
30 mei 2023
Bezoekers Opwekking verwonderd over ‘regenboogcirkel’ om de zon
30 mei 2023
meisje
Twaalfjarig meisje ziet de hemel na fataal ski-ongeluk: “Jezus gaf me zoveel vrede, troost en vertrouwen”
31 mei 2023
Opwekking 2023 – naar schatting 60.000 mensen beleven Pinksterconferentie met het thema: ‘Maar wij zien Jezus’
30 mei 2023

Vergelijkbare artikelen

Dagelijks leven

Mensen die willen bepalen wie wel of niet bij Opwekking mogen komen?

2 juni 2023
Dagelijks leven

6 praktische tips in leren loslaten

1 juni 2023
AI robot voorganger dominee - Nienke Kruijt
Dagelijks leven

AI-robot als voorganger? Nee, bedankt

24 mei 2023
Dagelijks leven

De sleutel tot evangelisatie in de naties

22 mei 2023
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2023 Revive.nl
  • Over ons
  • Doneren
  • Contact
  • Privacyverklaring
Inschrijven!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis nooit ons laatste nieuws, video's, podcasts etc..

Afmelden op elk gewenst moment.
Welkom terug!

Log in op uw account

Wachtwoord vergeten?