Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Video: Brabant loopt overvol met carnavalvierders, opvallend veel openheid voor Jezus
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

Video: Brabant loopt overvol met carnavalvierders, opvallend veel openheid voor Jezus

Dick van den Bos
19 februari 2026
Delen
3 min leestijd
EINDHOVEN – Tijdens carnaval is Eindhoven omgedoopt tot Lampengat. De optocht trok door de binnenstad met kleurrijke praalwagens en loopgroepen. Langs de route stonden veel bezoekers. De stoet verliep in feestelijke sfeer. HERMAN VAN DER WOUDE / ANP
Delen

Terwijl de laatste carnavalsdag in Brabant zijn hoogtepunt bereikt, staan tussen de feestvierders ook mannen en vrouwen met een ander doel. Geen polonaise en pils, maar Bijbels en open gesprekken. Huib Rommers van Testimony of Jesus trok met een groep evangelisten de straat op. Eén van hen is Giani, die zijn eigen radicale ommekeer deelt met voorbijgangers. Aan het eind van de middag.bidt een jonge man hardop tot Jezus.

“Vroeger was carnaval voor mij juist hét moment om te zondigen,” zegt Giani. “Ik dacht: God kijkt vijf dagen lang toch niet. Dan kon ik doen wat ik wilde.” Hij spreekt open over zijn verleden. “Ik leefde voor dit. Ik deed alles wat God verboden heeft.”

Totdat hij, naar eigen zeggen, in nood uitriep tot God. “God openbaarde Zichzelf aan mij. Toen ben ik radicaal voor Hem gegaan.”

Nu staat hij niet meer als feestvierder in de menigte, maar als evangelist. “Dat ik hier nu sta tijdens carnaval, dat is bijzonder. Ik ben terug, maar op de goede plek.”

“Dit vleesfeest slaat eigenlijk nergens op”

De gesprekken op straat zijn direct. Jongeren die vijf dagen achter elkaar hebben gefeest, reageren uiteenlopend. “Lekker feesten. Eén keer per jaar toch?” zegt een groep jongens. “Elke dag geweest. Vandaag laatste dag, nog even genieten.”

Huib opent zijn Bijbel en leest uit Galaten 5 over “werken van het vlees” – dronkenschap, losbandigheid, zwelgpartijen. Hij vraagt hoe zij dat zien. De reacties zijn gemengd. “Er hangt hier een fijne sfeer,” zegt een vrouw. Maar een ander erkent: “Er is wel veel ruzie.” Hij werpt tegen: “Ik heb gisteren zes gevechten gezien op één avond.”

Giani merkt dat onder de vrolijkheid vaak leegte schuilgaat. “Veel mensen zoeken hier naar meer, maar dat kunnen ze niet vinden. Dat kunnen ze alleen vinden in Jezus Christus.”

Sommigen beginnen te twijfelen. “Eigenlijk slaat dit vleesfeest nergens op,” zegt een jongeman later in het gesprek. “Het is oppervlakkig.”

Een ander geeft eerlijk toe: “Ik zei dat ik niet meer zou drinken, maar nu drink ik weer.”

Terugkerende getuigenissen

Voor de evangelisten is het niet hun eerste jaar op straat. “Vorig jaar spraken we in Breda iemand met een gebroken hand,” vertelt Cornelis. “We hebben voor hem gebeden. Hij was gelijk genezen, maar hij kon het toen niet vertellen, want hij liep alweer het feest in. Dit jaar kwam hij terug om het alsnog te vertellen.”

Bekijk hier de beelden:

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Keijzer stuurt Aswoensdag-tweet over 40-dagentijd als reactie op grote aandacht iftar-feesten
Volgend artikel Pastor Bernard Oudhoff roept op de Ministry Network Day op tot heiligheid: “De breuk waar je nú niet mee dealt, wordt het breekpunt waar de Titanic op zinkt”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

Wegens onderbezetting posten we maandag en dinsdag minder artikelen
13 juli 2026
“Bestaat NAR eigenlijk wel?”: theologen bespreken mediaframe rond charismatische beweging – Revive Today
9 juli 2026
Mexx had nooit van Jezus gehoord, tot haar pas bekeerde broer voor haar bad: ‘’Ik voelde iets gebeuren en wist dat Hij het was’’
10 juli 2026
In de zaak van wedergeboren Wesley krijgt elke klant een koninklijke behandeling: “Hardcore muziek liet ik achter me”
8 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Nederlandse Wander bezocht de Asbury Revival: “Mensen komen binnen, rennen naar het altaar en belijden hun zonden”

18 februari 2023
PREMIUM

Nederlanders zijn positief over Jezus, maar negatief over de kerk: “Doen wat Jezus deed, daar laten we het te vaak liggen”

16 maart 2022
PREMIUM

Klaas van Denderen over het wandelen in je roeping: “Als ze je in een put gooien blijft over wat werkelijk van God komt”

30 juni 2022
Ruben Flach
PREMIUM

Opwekking-directeur Ruben Flach over het belang van De Terugkeer: “Gebed is uit onze kerkcultuur weggeëbd”

17 september 2020
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?