Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Taakstraf voor Harriet Tom (83) die afgodsbeelden vertrapte: “Een eer om deze straf te dragen”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Taakstraf voor Harriet Tom (83) die afgodsbeelden vertrapte: “Een eer om deze straf te dragen”

Dick van den Bos
25 februari 2025
Delen
2 min leestijd
Delen

Een 83-jarige vrouw uit Enschede is deze week veroordeeld tot een taakstraf van twintig uur omdat ze in 2023 verschillende godenbeeldjes vertrapte bij een expositie van het Bijbels Museum en Buitenplaats Doornburgh, schrijft . De vrouw vernielde de zogeheten Asjera-beeldjes doelbewust omdat ze deze godslasterlijk vond.

De vrouw had voorafgaand aan haar bezoek al het plan opgevat om de beeldjes te vernielen om zo een “daad te stellen tegenover de godslastering”. Een boze brief sturen vond ze niet voldoende. Niet alle bezoekers hadden meteen door wat er precies gebeurde toen de vrouw over de beelden begon te lopen. Sommigen dachten dat de actie bij de tentoonstelling hoorde. Harriët Tom werd korte tijd later echter meegenomen naar het politiebureau en zowel het Bijbels Museum als kunstenaar Marieke Ploeg deden aangifte tegen haar.

Deze week veroordeelde de rechtbank in Utrecht de Enschedese actievoerder uiteindelijk tot een taakstraf van twintig uur en het betalen van de proceskosten, schrijft het kunstplatform Historiek. Tijdens de zitting haalde de rechter nog een bijbelvers aan om te benadrukken dat mevrouw Tom ook anders had kunnen reageren.

De veroordeelde mevrouw Tom heeft aangegeven het een eer te vinden om straf te dragen voor haar geloofsdaad. De vrouw heeft een zeer inspirerend leven achter de rug, verbleef ook lange tijd als zendelinge in Afghanistan en Pakistan. “Deze expositie was weerzinwekkend”, vertelde ze destijds tegen de Twentse krant Tubantia.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Medeoprichter van Wikipedia bekeert zich tot Jezus: “Ik praat nu met God”
Volgend artikel 70 christenen onthoofd gevonden in kerk in Congo, zeven partijen stellen Kamervragen
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Deense evangelist Torben Sondergaard zit nu een jaar vast: “Hij verlangt naar de dag dat Jezus weer verschijnt”

4 juli 2023
Nieuws

Europese bijeenkomst over antisemitisme: waar zijn de kerken in Europa in de strijd tegen antisemitisme?

23 februari 2026
PREMIUM

Duitse kunstenaar Jörn maakt profetische schilderijen voor Holocaust-overlevenden: “We willen schoonheid teruggeven die hen tijdens de oorlog is ontnomen”

24 februari 2026
Nieuws

Andy Williams, voormalig Casting Crowns-drummer, sterft na motorongeluk

13 juli 2021
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?