Hij groeide op in een liefdevol christelijk gezin, maar werd uiteindelijk hoofd van de Church of Satan in Zuid-Afrika. Riaan Swiegelaar komt tot inkeer als een vrouw hem het Evangelie vertelt. In de podcast Jesus People deelt hij zijn indrukwekkende verhaal en vertelt hij hoe belangrijk het is dat christenen hun geestelijke autoriteit in Christus kennen.
Riaan en zijn zus gaan elke week naar de zondagsschool van de gereformeerde kerk waar het gezin lid van is in Zuid-Afrika in de jaren tachtig. Het zijn de jaren van apartheid, maar ook van protesten daartegen. Riaan rondt zijn middelbare school af en verlangt naar een diepere ervaring met God. Hij gaat naar een apostolische kerk, verdiept zich in de Bijbel en raakt betrokken in de organisatie van de kerk. Hij bezoekt de celgroep, gaat naar de jeugdgoep en begint een opleiding tot pastoraal medewerker.
In 2003 raakt Riaan gekwetst in de kerk. “Ik had geen relatie met God, al dacht ik van wel. Vrienden werden gediscrimineerd vanwege de kleur van hun huid, dat deed me heel erg pijn. Ook de hoeveelheid oordelen en spot raakten me heel diep.” Hij keert het christendom de rug toe en zoekt het in het boeddhisme. Uiteindelijk komt hij terecht in een holisitisch centrum waar hij in aanraking komt met reiki, meditatie, paranormale readings. Het is 2005. Terugkijkend ziet Riaan dat dit de deur openzette voor de duisternis. “Een vrouw die een paranormale reading deed, zei: ‘Je hebt bepaalde vaardigheden en gaven, maar die zijn niet bedoeld om voor religie te worden gebruikt, maar wel voor het werk dat ik ook doe.’ Ik geloofde haar.” Riaan volgt cursusen in christalhealing, tarotlezingen en healing. Binnen een jaar begint hij als paranormaal medium.
Spirituele gidsen
“Ik begon veel te lezen over het occulte en hoe je spreuken kunt gebruiken. Ik ging dat doen voor klanten. In 2010 volgde ik een sjamanistische training. Dat was erg intens, maar ik had de indruk dat ik mensen hielp. Ik ging illegaal, dat is zonder dat God het toestond, de geestenwereld in en begon dingen te zien. Ik dacht toen dat het geliefden waren van mensen en spirituele gidsen en engelen. Ik kon mensen helpen met zeer nauwkeurige informatie. Dat komt omdat geesten ons allemaal observeren vanaf de dag dat we geboren worden, zo komen ze veel te weten.”
In 2015 heeft Riaan een bedrijf dat zich richt op de verkoop van hekserijproducten. Ook begint hij zich bezig te houden met new age. “Er kwam een man naar me toe voor een reading en hij vroeg of ik meer zou willen leren over satanisme. Riaan is geïnteresseerd en de man geeft hem een satanische Bijbel. “Deze is zo geschreven dat als je een buitenbeentje bent of pijn met je meedraagt, je het gevoel krijgt dat daar een reden voor is en dat je eigenlijk al satanist bent zonder dat je het weet.”

Beroemde satanisten
Na een maand vraagt de man Riaan wat hij van de satanische bijbel vindt. “En ik zei: ‘Nou, ik denk dat ik een satanist ben’. Hij begon me uit te nodigen voor sociale evenementen, zodat ik andere satanisten kon ontmoeten. En ik ontmoette zoveel mensen die in dit land worden gezien als bekende ondernemers, mensen die beroemd zijn op televisie, mensen in de regering en de politiek, mensen die beroemd zijn in de muziekindustrie, bekende chirurgen die in de medische sector werken. Nog steeds bestaat het beeld dat satanisten zich in het zwart kleden en tatoeages hebben, maar de meerderheid van de satanisten ziet er heel gewoon uit.”
Volgens Riaan werken deze mensen onder de macht van satan volgens een wereldwijde, satanische agenda. Hij bezocht hun bijeenkomsten en nam ook deel aan de jaarlijkse online conferentie. “Er zijn verschillende satanische organisaties over de hele wereld. Sommige hebben als doel militaire macht te verwerven, andere richten zich op financiële controle en macht, weer andere willen verdeeldheid zaaien en het evangelie illegaal maken zodat het voor christenen volledig illegaal is om in het openbaar te bidden, om voor kerkdiensten te adverteren.
Riaan vertelt in de podcast verder hoe hij hoofd van de Church van Satan werd en ook welke kracht en autoriteit christenen hebben, ook om hun kinderen te beschermen tegen aanvallen van de duivel.
Bekijk het hele interview:





