Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Daniël Pasterkamp zet samen met twintig Rotterdamse kerken de schouders onder Mars voor Jezus in Rotterdam: “Minimaal 5000 man op de been”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
PREMIUM

Daniël Pasterkamp zet samen met twintig Rotterdamse kerken de schouders onder Mars voor Jezus in Rotterdam: “Minimaal 5000 man op de been”

Dick van den Bos
28 mei 2026
Delen
7 min leestijd
Delen

De Mars voor Jezus die georganiseerd word door Celebrating Jesus moet dit jaar een nationaal karakter krijgen. Waar vorig jaar ongeveer duizend deelnemers op de been kwamen, is dit jaar het vijfvoudige mogelijk, zegt Daniël Pasterkamp van Voorgangersoverleg Rotterdam (VOR) die met twintig actieve kerken hun schouders onder deze dag willen zetten. “Wij willen als kerken verantwoordelijkheid nemen voor onze stad,” zegt Pasterkamp. “De Mars voor Jezus past daarin. We geloven dat dit impact gaat hebben op Rotterdam en de kerken in Rotterdam.”

Pasterkamp spreekt als voorzitter van het VOR, een netwerk waarin tientallen Rotterdamse kerken vertegenwoordigd zijn. Twintig voorgangers en gemeenten zijn momenteel actief betrokken. Volgens hem leeft al langer het verlangen om als kerken gezamenlijk meer impact te maken in Rotterdam.

 “Door de jaren heen zijn we bij verschillende dingen betrokken geweest. Awakening Europe was vanuit het VOR een van de laatste grote gezamenlijke initiatieven. En nu zeggen we over Mars voor Jezus: hier willen we verantwoordelijkheid voor nemen.” De kartrekker van het event is Rami Sam, namens de organisatie Celebrating Jesus.

Pasterkamp: “Natuurlijk is het ook een nationale mars, maar wij willen lokaal verantwoordelijkheid nemen voor de stad. De kern is niet alleen de mars vóór Jezus,” zegt Pasterkamp. “Het gaat er ook om te laten zien dat de kerk allesbehalve dood is.”

Lessen uit vorig jaar

De organisatie kijkt daarbij nadrukkelijk naar de ervaringen van vorig jaar. Volgens Pasterkamp bleef het bereik van de mars toen achter bij de oorspronkelijke bedoeling, mede door praktische omstandigheden.

“Het werd onbedoeld kleiner,” zegt hij. “In samenwerking met politie en handhaving liep een deel van de route buiten zicht van het publiek. Ook werd de eindlocatie twee weken van tevoren gewijzigd vanwege een dubbele boeking.”

Die wijzigingen hadden volgens hem grote impact op de zichtbaarheid van het evenement.

“De eindlocatie was eerlijk gezegd verre van ideaal,” zegt hij. “Een belangrijk doel van de mars was juist dat letterlijk duizenden mensen over Jezus zouden horen en dat er geëvangeliseerd kon worden. Dat viel grotendeels in het water. Dit jaar gaat dat niet gebeuren.”

Midden in de stad

De Mars voor Jezus begint dit jaar bij het Schouwburgplein, rondom De Doelen, en blijft midden in het centrum van Rotterdam. “We starten bij het Schouwburgcentrum, bij De Doelen, en blijven daar,” zegt hij. “Er komt een groot podium. We willen midden in de stad God aanbidden en bidden voor Rotterdam.”

Ook de samenwerking wordt breder opgezet dan vorig jaar. Volgens Pasterkamp wordt actief gezocht naar deelname vanuit verschillende christelijke tradities.

“Het wordt echt breed,” zegt hij. “Martin Koornstra zal aansluiten, maar mogelijk ook de katholieke kerk in Rotterdam. We zijn bezig om de plebaan van de kathedraal te laten bidden voor de stad.”

De voorbereidingen verlopen volgens hem in nauw overleg met de gemeente Rotterdam en betrokken instanties. “Er zijn delen van de overleggen op het stadhuis,” vertelt hij. “Er wordt gekeken naar alles, inclusief toegangsroutes voor ambulances en veiligheid.”

Hoewel Pasterkamp blij is met ChristenUnie-burgemeester Carola Schouten, speelt zij geen grote rol in het evenement. Ook zal ze er niet komen spreken, verwacht hij. “Zij is natuurlijk burgemeester van alle Rotterdammers,” zegt hij. “Daar past een bepaalde neutraliteit bij. Maar het feit dat er vanuit haar positie invloed is op hoe dit mogelijk gemaakt wordt, is zeker betekenisvol.”

Toenemende vrijmoedigheid op straat

Volgens Pasterkamp valt de mars samen met een bredere ontwikkeling die hij in Rotterdam en daarbuiten ziet: een groeiende bereidheid onder christenen om zichtbaar te zijn met hun geloof. “Ik zie een toenemende bereidheid van christenen om letterlijk de straat op te gaan,” zegt hij. “Dat alleen al is opvallend.”

“Er lijkt echt een openheid te ontstaan om over Jezus te horen en Hem aan te nemen,” zegt hij. “We horen nu wekelijks verhalen van mensen die op straat aangesproken worden, keuzes maken voor Jezus, vervolgens naar de kerk komen en zich laten dopen. Dat vind ik echt opvallend.”

Tegelijkertijd spreekt Pasterkamp genuanceerd over straatevangelisatie. Hij erkent dat het ongemakkelijk kan voelen — ook voor hemzelf. “Ik ben de eerste die toegeeft dat straatevangelisatie soms best tenenkrommend kan zijn,” zegt hij lachend. “Het heeft eerlijk gezegd niet mijn persoonlijke voorkeur. Ik investeer liever in vrienden, familie en relaties.”

“Ik ben ook realistisch genoeg om te weten dat niet iedereen die op straat meebidt meteen een oprechte geloofskeuze maakt,” zegt hij. “Sommigen bidden misschien mee uit beleefdheid of omdat ze conflict willen vermijden.”

Maar de vervolgverhalen maken volgens hem het verschil. “Als mensen daarna daadwerkelijk in kerken terechtkomen en zich laten dopen omdat ze op straat zijn aangesproken — dan gebeurt er iets. Zo’n openheid, zoals het er nu is, heb ik in de afgelopen vijfentwintig jaar niet gezien.”

“Het activeert mensen”

Volgens Pasterkamp heeft de Mars voor Jezus daarom niet alleen impact op voorbijgangers, maar ook op christenen zelf. Deelname brengt volgens hem vrijmoedigheid op gang. “Het geeft een stimulans,” zegt hij. “Mensen komen in beweging. Er ontstaat vrijmoedigheid: ik ben christen, ik ben daar trots op en ik kom ervoor uit.”

Hij ziet hoe juist mensen met een hart voor evangelisatie tijdens zulke initiatieven geactiveerd raken. “Heel veel mensen die verlangen hebben voor evangelisatie worden hierdoor wakker geschud,” zegt hij. “Vervolgens ontstaan er honderden evangelisten die overal waar ze komen over Jezus vertellen.”

Juist in die gezamenlijke beweging ziet Pasterkamp ook een geestelijke dimensie.

“Ik geloof dat er geestelijke gunst vrijkomt wanneer kerken en voorgangers op dit niveau samenwerken voor hun stad,” zegt hij, verwijzend naar Psalm 133. “Onze eenheid zit niet in theologie — die verschilt — en ook niet in culturele achtergrond. Onze eenheid zit in Jezus als Zoon van God, Zijn Woord en de grote opdracht.”

DATUM: ZATERDAG 27 JUNI 2026 – 12:00 UUR – 20:00 UUR START SCHOUWBURGPLEIN

Klik hier voor meer informatie of om je aan te melden!

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel “Ze kwamen om Jezus te ontmoeten”: Marc Floor en Thijs deden stille tijd met de tieners bij Opwekking
Volgend artikel 7 redenen waarom je door Israël het evangelie beter gaat begrijpen (Video)
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Zulema en haar dochter Amiyah genezen van scoliose: “Ik begrijp het niet, de pijn is gewoon weg!”
16 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

PREMIUM

Zestig jongeren gaan aanbiddend 2022 in: “We zijn graag bij Papa God”

3 januari 2022
PREMIUM

Daniël over financiële voorziening: “God vraagt ons Hem te vertrouwen, Hij wil ons hart”

8 juni 2022
PREMIUM

Hans Tims over zijn grote liefde voor Israël: “De hele Bijbel komt in het land tot leven”

2 december 2021
PREMIUM

De moderne messiaanse beweging: een profetisch teken van de laatste dagen

12 januari 2024
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?