David groeide op in de hervormde kerk, maar geloof was voor hem nooit meer dan iets uit zijn jeugd. Op een gegeven moment kwam hij in aanraking met alcohol en drugs. “Ik zag mensen op feestjes plezier maken en dacht: dat wil ik ook wel eens meemaken. Dus ging ik kijken.”
Wat begon als “een keertje kijken” werd al snel meer. David probeerde in drugs en alcohol iets te vinden — plezier, voldoening, een soort rust. Eigenlijk probeerde hij een leegte in zichzelf op te vullen. Maar hoe hard hij het ook zocht, het lukte niet.
“Op een gegeven moment dacht ik: als dit het niet is, dan is er niks meer.”
Die avond wilde David een einde aan zijn leven maken. En op dat moment gebeurde er iets wat hij nooit had verwacht. “Het voelde alsof God mij letterlijk terugtrok — als het ware aan mijn shirt — met de duidelijke boodschap: dit ga je niet doen.”
“Laat ik eens kijken”
Een tijd later kwam David op TikTok een video tegen van Kom en Zie, een worship-avond van One Body in Christ in Rotterdam. “Ik dacht: laat ik eens gaan kijken. Die avond ben ik zo geraakt, zo gegrepen, dat ik sindsdien ben blijven komen. Inmiddels alweer twee jaar lang.”
Wat David nu heeft, had hij daarvoor nooit kunnen bedenken. Een kerk, een community om hem heen, jongeren die elkaar steunen en sterk maken. “Het klinkt misschien cliché, maar het is de waarheid: zonder Jezus had ik hier niet gestaan. Zonder Jezus was ik nergens. Zonder Jezus was ik niks.”





