Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Drachtense kerstproductie groeit explosief, vijf shows aangekondigd voor nieuwe Mozes-musical: “Onze missie is dat mensen Jezus ontmoeten”
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Drachtense kerstproductie groeit explosief, vijf shows aangekondigd voor nieuwe Mozes-musical: “Onze missie is dat mensen Jezus ontmoeten”

Dick van den Bos
9 december 2025
Delen
4 min leestijd
Delen

Gods Foundation in Drachten breidt haar jaarlijkse kerstproductie dit jaar fors uit. Door de snelle kaartverkoop is deze week besloten een extra voorstelling toe te voegen, waarmee het totaal op vijf shows komt. De producties trekken al jaren een groot, gemengd publiek, met opvallend veel niet-gelovigen. Een van de makers van deze productie is Vincent Manz. Hij is enthousiast: “Onze missie is dat mensen Jezus ontmoeten.”

Mozes
De kerstmusical gaat bij Gods Foundation van oudsher over het kerstverhaal, maar dit jaar maken ze een bijzondere uitstap. Het thema gaat namelijk over Mozes. Vincent vertelt hoe dit juist past bij kerst. 

“Het script werd door een van de oudsten geschreven en door Manz en zijn zus Lisa verder verdiept. De centrale thematiek is identiteit: Mozes groeit op in het paleis van Egypte, maar ontdekt dat zijn ware oorsprong en roeping in God liggen. Volgens Vincent sluit dit direct aan bij vragen die leven onder jonge gelovigen. “Wie ben ik in Christus vóórdat ik weet wat mijn roeping is? Dat is precies de zoektocht van Mozes.”

De musical schuwt emotionele diepte niet. Een van de dragende scènes is een gesprek tussen Mozes en de prinses die hem ooit uit het water redde. Mozes worstelt met zijn identiteit en verwerpt de Egyptische goden; zij hunkert naar macht en bevestiging. Een flinke geestelijke botsing, zou je kunnen zeggen. “Mozes begrijpt niet waarom hij anders is, maar hij voelt dat hij niet past in het systeem,” zegt Manz.

Hoewel het verhaal zich afspeelt in het Oude Testament, wordt het voortdurend verbonden met Jezus. Manz ziet in elk hoofdstuk lijnen naar het kerstverhaal. “Toen ik het script las, zag ik het meteen: het evangelie zit er al in verweven. Daarom maken we die koppelingen heel duielijk.” Elke voorstelling mondt uit in een duidelijke oproep. Jezus wordt heel tastbaar ‘geschilderd’. De voorbije jaren hebben bezoekers hun leven aan Jezus gegeven of doorbraken ervaren. “Onze missie is dat mensen Jezus ontmoeten.”

Volgens Manz begon de huidige lijn van producties enkele jaren geleden met een kerstmusical waarop, zoals hij het omschrijft, “een sterke zalving lag”. De voorstelling maakte veel los bij de bezoekers. Later volgden filmvarianten en live-events.

Voor dit jaar koos het team voor een volledig nieuw verhaal rond Mozes. 

Technisch wordt de nieuwe productie de meest ambitieuze tot nu toe. De zitplekken worden gedraaid, er komt een centraal podium met zijpodia links en rechts, en de makers beloven scènes die het publiek nog niet eerder zag. Zo worden de tien plagen en de doortocht door de Rode Zee op spectaculaire wijze verbeeld. Vincent lacht: “Hoe dat gaat gebeuren, kan ik nog niet zeggen.” 

Met vijf geplande shows ziet Manz één rode draad: “Elk jaar groeit het, maar de kern blijft hetzelfde. We willen Jezus zichtbaar maken — en mensen helpen hun plek in Zijn verhaal te vinden.”

Data van de shows:

* Zondag 21 december – 19:00u (Alleen voor familymembers van God’s Foundation)
* Maandag 22 december – 18:30u (uitverkocht)
* Maandag 22 december – 21:30u (Extra show ingelast!)
* Dinsdag 23 december – 18:30u (uitverkocht)
* Dinsdag 23 december – 21:30u 

Zuidkade 53, Drachten.

Klik hier om je tickets te reserveren!

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Hoofdrolspeler The Chosen ziet atheïsten tot geloof komen: ‘Christus trekt mensen die Hem nooit zo zagen’
Volgend artikel Hoe de biblebelt ontstond vanuit ongewone manifestaties van de Heilige Geest: “Schuddend, vallend en trillend riepen mensen om genade”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

50.000 moskeeën in Iran gesloten: zoeken Iraniërs de waarheid buiten de islam?

18 augustus 2023
Nieuws

Grootschalige jongerendienst en evangelisatie op 31 oktober in ‘Halloween-hoofdstad’ Zoetermeer: “We rennen niet weg van duisternis, we confronteren het met het licht”

17 oktober 2025
Nieuws

Salt & Light viert jubileum met optreden van Michael Bethany en Sherwin Gardner

15 november 2024
Nieuws

Schokkende beelden: straatpredikers in Nederlandse steden belaagd door agressieve voorbijgangers

25 juni 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?