Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Een reis naar de diepe aanwezigheid van God
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Column

Een reis naar de diepe aanwezigheid van God

Revive
18 oktober 2024
Delen
8 min leestijd
Delen

Van zalving naar glorie. Dit is een reis die veel christenen doorlopen, maar die niet altijd even goed begrepen wordt. Wat betekent het eigenlijk om te handelen in zalving en hoe komen we tot die plek van glorie?

Tekst door: William Finke

Zalving is een term die vaak gebruikt wordt in christelijke kringen. Het verwijst naar de kracht en het werk van de Heilige Geest in en door ons. Genezing, bevrijding, spreken in tongen, profetie – dit zijn allemaal uitingen van zalving. De Bijbel zegt dat zalving het juk breekt:

Jesaja 10:27
Op die dag zal zijn last van uw schouder wijken en zijn juk van uw nek; het juk zal worden vernietigd vanwege de zalving.

Zalving is dus essentieel voor het christelijke leven en de bediening. Het is de kracht van God die door ons heen werkt om Zijn wil te volbrengen. Maar er is meer. Zalving is niet het einddoel. Het is een middel om tot een dieper niveau te komen: de glorie, de aanwezigheid van God.

Kort uitgelegd is zalving het werk van God en glorie de aanwezigheid van God.

In het Oude Testament moest de hogepriester veel dingen doen op Grote Verzoendag om in het Heilige der Heiligen te komen. De hogepriester betrad het Heilige der Heiligen met een wierookvat en het bloed van een geofferde bok. De wierook vulde de ruimte met rook, wat diende om de glorie van God te verbergen en de priester te beschermen.

Altijd en overal in Gods aanwezigheid komen.

Wist je dat we nu, dankzij het offer van Jezus Christus, vrij toegang hebben tot de glorie van God? Waar vroeger slechts één hogepriester één keer per jaar het Heilige der Heiligen mocht betreden, mogen wij nu altijd en overal in Gods aanwezigheid komen.

Hebreeën 10:19-22 (HSV)
“Omdat wij nu, broeders en zusters, dankzij het bloed van Jezus vrijmoedig het heiligdom mogen binnengaan, waar hij voor ons een nieuwe, levende weg naar binnen heeft geopend door het voorhangsel heen – dat wil zeggen door zijn lichaam – en wij een grote hogepriester hebben die dienst doet in het huis van God, laten wij dan tot hem naderen met een oprecht hart en een vast geloof, nu ons hart gereinigd is van een slecht geweten en ons lichaam gewassen is met zuiver water.”

Er gebeurt momenteel veel in Nederland. Diepe aanrakingen van Jezus bereiken social media en roepen vragen op. Waarom gaat deze “glorie” gepaard met liggen, knielen, huilen en lachen? Iemand gaf me een tijdje geleden het antwoord: “Waarom valt de controle bij jullie weg?” En ik weet, we hebben binnen de karaktereigenschappen van Jezus (gave van de Geest) ook zelfbeheersing staan, maar er is een groot verschil tussen weten dat je in goede handen bent en niet bang bent dat het resultaat negatief zal zijn (die optie is er niet) en dat je zelf in controle wil blijven, omdat angst of emotie misschien iets met je doen. Het is voor de eerste keer spannend en ik snap dat, jezelf geven en je kruis opnemen is letterlijk doodgaan voor God klinkt heel hard, maar jij leeft niet meer christus leeft in jou, de keren dat ik thuis in mijn slaapkamer of binnen een kerk weer zo diep in aanbidding kwam schreeuwde ik het uit! “Heer, ik weet niet wat er gebeurt en ik vind dit spannend, maar ik vertrouw U en ken Uw wil voor mij.” “Ik geef mijzelf 100%.”

1 Koningen 8:10-11
En het gebeurde, toen de priesters uit het heiligdom kwamen, dat de wolk het huis van de HEER vulde, zodat de priesters niet konden staan om de dienst te doen, vanwege de wolk; want de heerlijkheid van de HEER vulde het huis van de HEER. …zodat de priesters niet konden staan om de dienst te doen…

De glorie (de aanwezigheid, de wolk) van God kan je zo aanraken, dat je verzwaard word je niet meer op je benen kan staan, zoals je ziet bij heftige emoties mensen die in shock zijn, je valt op de grond en je bent ontsteld van wie God is. En dan zie je ook een verandering, want niet jij maar God is aanwezig. Niet ik leef maar God leeft. Ik hoef in Zijn aanwezigheid niks meer te doen, want God heeft alles al gedaan, ik daag je uit onderzoek zelf wat voor dingen de priester moest doen in het heilige der heilige en je zult zien dat deze dingen door Jezus zijn vervuld waardoor het jou niks kost maar je wel alle zegen mag ontvangen.

Johannes 4:23-24
Maar de tijd komt en is nu, dat de ware aanbidders de Vader zullen aanbidden in geest en waarheid; want de Vader zoekt wie Hem zo aanbidden. God is Geest en wie Hem aanbidden, moeten Hem aanbidden in geest en waarheid.

Mijn zorgen verdwenen en ik kon alleen maar God groot maken en dank zeggen. Aanbidding met je hele lichaam en ziel is een prachtige manier om je liefde en eerbied voor God te uiten. Het gaat verder dan woorden en liederen; het omvat alles wat we doen en hoe we ons fysieke wezen inzetten om Gods glorie te weerspiegelen. Van zalving naar glorie gaan is een reis die ons dieper brengt in de aanwezigheid van God, waar we Hem kunnen aanbidden in geest en waarheid.

Het gaat om een diepere connectie met God, waarin Zijn wil en niet jouw wil centraal staat.

Mijn eerste diepe aanraking met God was een keerpunt in mijn leven. Tijdens de aanbidding viel ik op mijn knieën. Het was spannend en nieuw voor mij. Na het gebed kon ik niet meer stoppen met huilen en lachen; alles in mijn lichaam schreeuwde de naam van Jezus! En daarna, een hele tijd niets. Ik kwam op een plek waar de zalving niet kon komen. Het was in de glorie, de diepe aanwezigheid van God. Op dat moment stopte alles even.

Aanbidding is dus niet gebonden aan een bepaalde vorm, maar is een uiting van geest en waarheid.

Dit gebeurt al in je woonkamer, onder de douche in de kerkdienst waar je ook bent, God verandert niet per situatie of locatie. Hij is dezelfde altijd tot in eeuwigheid.

Hoe begin je hiermee? Zet worship muziek aan, Garett & Kate zijn twee prachtige mensen met een hart voor aanbidding, ze nemen je in hun sessies mee naar de troon van God. En vraag God wat jij wil, God kan werken met jouw doel. Jij bent het namelijk meer dan waard om in Zijn glorie te komen.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Annelies evangeliseert: Twee jaar later ontmoette ik dezelfde chauffeur weer…
Volgend artikel Tienerevent Momentum met stormbaan, DJ’s en sprekers: “God wil Zijn Vaderhart aan tieners laten zien”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Column

De moord op Charlie Kirk: De moord op alle andersdenkenden

11 september 2025
Column

‘Kom bij Mij’ – de woorden die mij niet meer loslieten

6 mei 2025
Column

In de strijd voor abortus zijn complete onwaarheden geoorloofd

15 april 2026
Column

Is draagmoederschap wel zo nobel als het lijkt?

26 mei 2026
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?