Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Tienduizenden christenen trekken door Parijs: organisatoren spreken van mogelijk 100.000 deelnemers in heel Frankrijk
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Tienduizenden christenen trekken door Parijs: organisatoren spreken van mogelijk 100.000 deelnemers in heel Frankrijk

Dick van den Bos
9 juni 2026
Delen
3 min leestijd
Xavier GALIANA / AFP
Delen

Onder aanbidding, gebed en livemuziek zijn zaterdag 6 juni tienduizenden christenen door de straten van Parijs getrokken tijdens de jaarlijkse Marche pour Jésus (Mars voor Jezus). De optocht, die vertrok vanaf de Place du Panthéon, groeide uit tot een van de grootste openbare christelijke manifestaties van Frankrijk, met deelnemers uit katholieke, protestantse en evangelische kerken. Organisatoren spreken van een recordeditie en schatten dat landelijk mogelijk tot 100.000 mensen deelnamen aan de marsen die gelijktijdig in meerdere steden werden gehouden.

De mars in Parijs werd georganiseerd door de federatie MPJ Île-de-France onder leiding van Gilbert Léonian. Volgens de organisatie lag de nadruk dit jaar expliciet op eenheid: christenen van verschillende denominaties liepen gezamenlijk op om “hoop uit te stralen” en publiek getuigenis af te leggen van hun geloof. Het thema van de editie was volgens de organisatie: “schijnen door hoop en getuigen door liefde”.

“We zijn echt vervuld van vreugde,” zei Gilbert Léonian tegenover AFP en Franse media. “We waren vorig jaar met 50.000 in Parijs en ik denk dat we dit jaar nog talrijker zijn, en tot 100.000 mensen in heel Frankrijk.” De voorzitter van de Parijse Marche pour Jésus wees daarbij op de snelle groei van het evenement, dat de afgelopen jaren sterk aan populariteit won.

Kleurrijke processie
Gedurende meerdere uren veranderden de straten van Parijs in een kleurrijke processie van muziekwagens, vlaggen en spandoeken. Volgens Franse media reden twaalf geluidswagens mee in de stoet, begeleid door gospelmuziek, dans en gezamenlijke gebeden voor de stad, gezinnen en Frankrijk als geheel. De sfeer was uitbundig maar vreedzaam. “We zingen, we dansen; het voelt als een feest waar christenen van alle kerken en achtergronden samenkomen,” vertelde de 23-jarige deelnemer Alexia aan Franse pers.

Opvallend dit jaar was de zichtbare aanwezigheid van jonge deelnemers, veelal afkomstig uit de Parijse regio. Ook de katholieke deelname kreeg voor het eerst een officiële en prominente rol, met een eigen podiumwagen ondersteund door bisdommen uit Île-de-France. “Wij hebben hetzelfde DNA, wij zijn christenen. De doctrinaire verschillen zijn niet het belangrijkste,” verklaarde Léonian over de samenwerking tussen evangelische, protestantse en katholieke deelnemers.

De Marche pour Jésus vindt niet alleen plaats in Parijs. Op dezelfde dag trokken ook in steden als Lyon, Nantes, Marseille, Lille en Straatsburg duizenden gelovigen de straat op, evenals in Franse overzeese gebieden. Volgens waarnemers weerspiegelt de groeiende opkomst een bredere trend van zichtbaarder geloofsleven onder vooral jonge christenen in Frankrijk. Voorafgaand aan de editie van 2026 vroegen media zich al af of de symbolische grens van 100.000 deelnemers nationaal in zicht kwam — de organisatie vermoed dat dit gebeurd is.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Vijf opvallende namen op het ZERA Worship Festival
Volgend artikel Voormalig EO-Jongerendag presentator Frank van der Velde ziet namens Alpha bijzondere opleving in Israël: “Er ontstaan nieuwe kerken!”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

Hersentumor verdwijnt na gebed: “We kregen de ziekenhuisscans te zien”
5 juni 2026
Youtuber HARM deelt zijn getuigenis: “Ik moet me gewoon bekeren. Dit is het. Dit is de waarheid.”
4 juni 2026
Op haar dertiende werd Debby door haar ouders afgezet bij een crisiscentrum: “Ik voelde me wees”
5 juni 2026
Jezus aanbidden in een voetbalshirt samen met voetballers van Curaçao: Presence Revival beleefde unieke avond bij strand Noordwijk
3 juni 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Astronaut getuigt van geloof in Jezus na 9 maanden in de ruimte: “Hij is in alles aan het werk”

20 maart 2025
Nieuws

De openluchtsamenkomsten van zondag 2 augustus op een rij

20 juli 2020
Nieuws

Overheid zet ook aan tot ander taalgebruik over abortus: “Geen aborteur maar zorgverlener”

10 april 2026
Paulina Zoetebier
Nieuws

Oproep: bid en vast mee voor ernstig zieke aanbiddingsleider Paulina Zoetebier

10 mei 2021
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?