Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Tientallen christenen gedood bij aanval op kerk in Congo
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Tientallen christenen gedood bij aanval op kerk in Congo

Dick van den Bos
9 april 2026
Delen
2 min leestijd
Delen

In het oosten van de Democratische Republiek Congo zijn tientallen christenen om het leven gekomen bij een gewelddadige aanval op een kerk. De aanval vond plaats in de regio Ituri, waar al langere tijd sprake is van aanhoudend geweld tegen burgers.

Volgens lokale autoriteiten en internationale bronnen werd de aanval uitgevoerd door strijders van de Allied Democratic Forces (ADF), een gewapende groepering met banden met Islamitische Staat. De aanvallers drongen een kerk binnen tijdens een gebedsbijeenkomst en openden het vuur op de aanwezigen. Daarnaast werden machetes gebruikt om slachtoffers te doden. 

Het aantal doden loopt uiteen, maar ligt volgens verschillende bronnen tussen de twintig en ruim veertig slachtoffers. Onder de doden bevinden zich mannen, vrouwen en kinderen. 

Naast de aanval op de kerk werden ook huizen en winkels in de omgeving in brand gestoken. Er zijn meldingen van ontvoeringen en vermisten, terwijl hulpdiensten nog zoeken naar mogelijke extra slachtoffers. 

Gericht geweld tegen christelijke gemeenschappen

De ADF is al jaren actief in het grensgebied tussen Congo en Oeganda en staat bekend om aanvallen op burgers, waaronder christelijke gemeenschappen. Sinds de groep in 2019 trouw zwoer aan Islamitische Staat is het geweld verder toegenomen. 

Volgens hulporganisaties en kerkleiders passen deze aanvallen in een breder patroon van gericht geweld. In dezelfde regio vonden eerder al soortgelijke bloedbaden plaats, waarbij ook christenen die bijeenkwamen voor kerkdiensten of begrafenissen doelwit waren. 

Angst en vluchtelingen

Na de aanval zijn bewoners op de vlucht geslagen naar omliggende gebieden uit angst voor nieuwe geweldsuitbarstingen. Lokale leiders uiten kritiek op de veiligheidssituatie en vragen om meer bescherming voor burgers en kerken. 

De situatie in Oost-Congo blijft instabiel, met meerdere gewapende groepen die actief zijn in de regio. Vooral christelijke dorpen en kerken blijken regelmatig doelwit van geweld.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel SDOK-event over indringend thema ‘Wees voorbereid’ met spreker Andrew Brunson die in Turkije gevangenzat vanwege zijn geloof
Volgend artikel Pastor Martin de Jong over ‘jij-dag’ in taalgids OCW: “Dit is grensoverschrijdend”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Amerikaanse christenen bidden voor Gods ingrijpen bij naderende orkaan Milton: “Storm van de eeuw”

9 oktober 2024
Hebreeuwse tekst.
Nieuws

Onderzoekers bevestigen dat oude geschriften op steen in museum het Louvre verwijzen naar koning David

24 januari 2023
PREMIUM

Open Doors bestaat 70 jaar: “Anne van der Bijl zag geen vijand in Yasser Arafat”

23 oktober 2025
Nieuws

Bekende Tiktok-voorganger uit Sydney gewond na steekpartij en bidt direct voor de dader

15 april 2024
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?