Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: VVD wil Artikel 1 boven vrijheid van onderwijs zetten, christelijke partijen hekelen ‘liberale hoepel’
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

VVD wil Artikel 1 boven vrijheid van onderwijs zetten, christelijke partijen hekelen ‘liberale hoepel’

Dick van den Bos
28 november 2025
Delen
2 min leestijd
Mirjam Bikker (CU) talking with Chris Stoffer (SGP) (Photo by John Beckmann/DeFodi Images)
Delen

De VVD wil dat het discriminatieverbod uit Artikel 1 van de Grondwet zwaarder gaat wegen dan de vrijheid van onderwijs uit Artikel 23. Daarmee zou onderwijsvrijheid worden beperkt wanneer die volgens de partij botst met gelijke behandeling. ChristenUnie en SGP noemen het voorstel een directe aanval op religieuze scholen.

De liberalen pleiten voor een wettelijke wijziging waardoor bijzondere scholen geen toelatings- of identiteitscriteria meer mogen hanteren. Daarmee zouden identiteitsverklaringen verdwijnen en ontstaat in de praktijk een verplichte acceptatie van alle leerlingen, ongeacht overtuiging.

Liberale hoepel
Vooral christelijke partijen reageren scherp. SGP en ChristenUnie stellen dat de VVD hiermee een fundamenteel grondrecht afbreekt. Artikel 23 garandeert al meer dan een eeuw dat ouders hun kinderen kunnen laten onderwijzen in overeenstemming met hun geloof. Volgens de partijen tast het VVD-voorstel de diversiteit van het onderwijs aan en leidt het tot uniformering vanuit een seculier wereldbeeld.

De SGP bekritiseert de “liberale hoepel” waar scholen volgens hen doorheen moeten springen. De ChristenUnie waarschuwt dat onderwijsvrijheid geen luxe is, maar een essentieel onderdeel van de Nederlandse democratische traditie.

Geloofsidentiteit
De inzet van de VVD plaatst twee grondrechten openlijk tegenover elkaar: de gelijkheidsnorm versus de vrijheid van onderwijs. Daarmee raakt de discussie direct aan christelijke scholen, kerken en ouders die onderwijs met een duidelijke geloofsidentiteit willen blijven aanbieden.

De komende weken zal blijken of het voorstel voldoende steun krijgt in de Kamer. Voor nu staat vast dat de discussie over Artikel 23 opnieuw op scherp staat.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Jonge Amsterdamse christenen bezoeken Parlement en delen hart voor ‘puur en ongefilterd christendom’
Volgend artikel Het gezin Verhoef is nu tien jaar in Griekenland – een verhaal over stroopwafels, vluchtelingen en een zoekgeraakte gevangene
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Terwijl alle mediaschijnwerpers op genezingsdienst in Maastricht staan, geneest God mensen van doofheid, Fymbromyalgi en andere kwalen

27 mei 2024
Nieuws

Canal Praise Parade kleurt de grachten van Amsterdam met lofprijs

28 juli 2025
Bitmez
Nieuws

Turkse minister krijgt hartaanval na vervloeken Israël

18 december 2023
Nieuws

“Mag ik geloven en toch worstelen?” – Robbie van Veen deelt op De Betteld een boodschap over uitdagingen in het geloof

17 juli 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?