Katwijk – Afgelopen zaterdag vond er een bijzondere genezingsdienst plaats in Katwijk, georganiseerd door Schud de Plaatsen, onder leiding van evangelist Jelthe Kloens. Tijdens deze dienst gebeurden er wonderen. Kloens vertelt dat er twee mensen waren die getuigden dat hun gehoor terug was gekomen, ook zou er staal uit lichamen zijn verdwenen en konden ze weer bewegen. Meerdere journalisten waren in de zaal aanwezig en waren direct getuige van wat er plaatsvond.
De aanloop richting de genezingsdienst was wat beladen, omdat Kloens op basis van de Bijbel gelooft dat ziekten, waaronder kanker, met één aanraking kunnen worden genezen. Dit heeft geleid tot zorgen bij de fracties van KiesKatwijk en D66 Katwijk. Zij waarschuwden voor “de risico’s van medisch ongefundeerde claims” en vroegen het college van burgemeester en wethouders naar de mogelijkheden om op te treden. Woorden als ‘misleiding’ en ‘kwakzalverij’ werden geuit en er werd navraag gedaan naar ‘de grenzen van godsdienstvrijheid.’
Desondanks ging Kloens vrijmoedig door met het houden van de genezingsdienst. Hij vertelt: “Ondanks de weerstand kon Katwijk er niet omheen: Jezus Christus genas de zieken en toonde Zijn liefde en kracht op een indrukwekkende manier. Naast de genezingen gebeurde er nog meer. In de middag namen vijf mensen op straat Jezus Christus aan als hun Heer en Redder, en werden er demonen uitgedreven. Tijdens de avondbijeenkomst gaven nog eens vier mensen hun leven aan Jezus.”
Op zondagochtend sprak Jelthe Kloens in een lokale kerk in Katwijk. Tijdens de bediening voor de vervulling met de Heilige Geest genas een jongen van ongeveer negen jaar oud van een gescheurde bovenbeenspier. “Dit goede nieuws zal velen bereiken en laten zien dat Jezus vandaag de dag nog steeds geneest en bevrijdt.”




