Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Wordt er in jouw kerk al gesproken over abortus?
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Column

Wordt er in jouw kerk al gesproken over abortus?

Revive
27 januari 2026
Delen
5 min leestijd
Delen

Wil jij dit jaar verschil maken voor ongeboren leven? Kom dan naar deze Pro Life Dag op zaterdag 28 februari in Putten om geïnspireerd en geïnformeerd te worden over het ongeboren leven en abortus! Het abortuscijfer neemt de laatste jaren schrikbarend toe in Nederland. In 2024 werden bijna 40.000 kinderlevens beëindigd in de baarmoeder. We geloven dat het tijd is dat we als christenen opstaan voor het ongeboren leven. Maar weten we wat er speelt en wat je kan doen? Daarom organiseert Powerful woman deze dag voor christenen, mannen en vrouwen! Ook om te netwerken en te verbinden. Er komen inspirerende sprekers die opkomen voor het ongeboren leven, vanuit hun werk of vanuit hun persoonlijke ervaring.

Tekst: Mirjam Cappon–Oldengarm

In de ochtend neemt SGP Europarlementariër Bert-Jan Ruissen ons mee in de ontwikkelingen in Europa. Er wordt steeds meer druk vanuit Europa gevoerd op het ongeboren leven. Er is bijvoorbeeld onlangs een burgerinitiatief ingediend bij het Europees Parlement om een fonds in het leven te roepen, om vrouwen die in hun eigen land geen abortus kunnen doen hen financiële middelen te geven om bijvoorbeeld naar Nederland te komen om hier een abortus te doen. Zo spelen er veel meer zaken waar Bert-Jan Ruissen alles vanaf weet! In Brussel is hij namens de SGP een belangrijke stem die opkomt voor de bescherming van het ongeboren leven. 

Mirjam Cappon spreekt over een Bijbelse visie op het ongeboren leven en abortus. Gods liefde voor het ongeboren kind. Ook deelt ze uit haar eigen ervaring wat ze heeft meegemaakt als moeder van Rachel, toen er tijdens de zwangerschap meer aan de hand bleek te zijn met hun dochtertje. De medische wereld bleek ineens niet meer zo pro-life te zijn, maar pro abortus. Door de uitbreiding van de prenatale screening komt het ongeboren kind steeds meer in de verdrukking. Ongeveer 85% van de kindjes met Down worden geaborteerd als dit syndroom uit de test komt. 

In de middag zijn er twee seminarrondes. Kees van Helden van Kies Leven spreekt over ontwikkelingen in Nederland hoe de druk hier toeneemt. Hij werkt al vele jaren in de pro-life wereld en weet ontzettend veel over alle ontwikkelingen en de enorme strijd die gepaard gaat met het pro-life werk. Marieke van Capellen spreekt over de hulpverlening van Kies Leven en haar ervaring als waker. De strijd rond het waken neemt toe, terwijl het ontzettend belangrijk werk is. Simone deelt haar verhaal, een persoonlijke getuigenis over hoe kwetsbaar haar leven begon. Vaak wordt er gezegd: ‘Maar wat als de vrouw verkracht is? Dit raakt haar levensverhaal en ze vertelt hoe God haar herstel bracht. Een aangrijpend en tegelijkertijd een enorm bemoedigend verhaal van liefde, kracht en moed van de keuze voor het leven. Irmgard Averesch vertelt hoe zij met hun organisatie Dutch-CBR op straat het gesprek aangaan met mensen over abortus aan de hand van beeldmateriaal om te laten zien wat abortus echt is. Het is een Nederlandse mensenrechtenorganisatie, die zich inzet voor eerlijke, transparante en volledige informatie over abortus. Hun leus is: zie ‘t, geloof ‘t en beëindig het!

Wordt er in jouw kerk al gesproken over abortus? Of voor gebeden? Als wij als christenen niet opkomen voor het ongeboren leven, wie doet het dan?  Als christenen zijn we geroepen om als ambassadeurs van God op deze aarde om recht te doen. Wil jij weten wat jij kan doen? Kom naar deze dag om te ontdekken welk verschil jij kan maken. We geloven dat het tijd is dat de kerk opstaat om een stem te zijn voor het ongeboren kind. Kom jij ook? Het wordt een waardevolle dag! Reserveer hier je tickets! https://eventsforchrist.nl/evenement/pro-life-dag-2026

Er zijn stands van de volgende organisaties: Kies Leven, Pro Life Europe, Dutch-CBR en Powerful woman. 

Programma:

09.30 uur zaal open
10.00 uur start programma
12.00 uur lunch wordt verzorgd
13.00 uur start seminars, twee rondes
16.00 uur einde programma

Er wordt een collecte gehouden voor deze dag

Locatie: Zalencentrum De Aker, Putten

Voor meer informatie ga naar: www.powerful-woman.nl

Draag je deze dag een warm hart toe? Maak het mogelijk door een gift via de website.

Stichting Powerful woman komt op voor het ongeboren leven en inspireert vrouwen en mannen om krachtige keuzes te maken voor het leven met de Bijbel als fundament.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Programma Johan Toet te zien op internationale televisie
Volgend artikel Verdrukking en vervolging in Nederland
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Column

Urgente gebedsoproep na kabinetsval: ga op de knieën voor Jezus!

3 juni 2025
Column

Iedereen heeft een thuisbasis nodig

17 januari 2025
Jonathan Kroeske
Column

De uitwerking van opwekking

10 juni 2024
Column

Annelies evangeliseert op vakantie: “Jij bent een professional”

18 juli 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?