Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Israël kondigt staakt-het-vuren af in ruil voor gijzelaars
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
Nieuws

Israël kondigt staakt-het-vuren af in ruil voor gijzelaars

Revive
22 november 2023
Delen
2 min leestijd
Israël
Delen

Het gonsde al even van de geruchten over een mogelijk staakt-het-vuren, maar inmiddels is er mede door onderhandelingen op initiatief van Qatar een akkoord bereikt. Het gaat hierbij om een periode van vier dagen, zo kondigde premier Benjamin Netanyahu aan, waarbij 150 Palestijnse gevangenen worden vrijgelaten in ruil voor 50 gegijzelde Israëliërs.

Israël en Hamas kwamen overeen een staakt-het-vuren in te lassen gedurende vier dagen waarbij gevangen en gijzelaars worden uitgewisseld, maar waarbij ook de ruimte wordt geboden aan noodhulp voor de inwoners van Gaza. Afgesproken is ook dat er een dag wapenstilstand bijkomt voor iedere tien extra gijzelaars die Hamas vrijlaat. Momenteel houdt Hamas naar schatting nog 240 Israëliërs gevangen. Het Rode Kruis mag hen bezoeken en medicijnen verstrekken. Tot zover is bekend dat het bij de uitwisseling van gevangenen en gijzelaars voornamelijk zal gaan om vrouwen en kinderen.

Deze diplomatieke doorbraak betekent echter niet dat het einde van de oorlog in zicht is. Netanyahu heeft aangegeven door te gaan met de oorlog in Gaza totdat alle doelen van Israël zijn bereikt. Enkele van die doelen zijn het uitschakelen van Hamas, het bevrijden van gijzelaars en het elimineren van elke mogelijke dreiging vanuit Gaza. Ook Hamas liet in een verklaring weten de wapens niet definitief neer te leggen. “We houden onze handen aan de trekker…” De terreugroep spreekt over verzet en vastberadenheid en het dienen van “hun volk” en haar vasthoudendheid tegenover agressie versterken.

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel Martin de Jong De tijd dat je als christen op een christelijke partij stemt is achterhaald, of niet?
Volgend artikel Dick Dick genezen van zeldzame kanker: “God kan grote, bovennatuurlijke dingen doen wanneer wij ons daarnaar uitstrekken”
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

SGP en ChristenUnie verbolgen over abortus van gezonde kindjes van 22 en 23 weken: “Onze samenleving is ziek”
15 juli 2026
Jannica van Barneveld op De Betteld: “Hoe meer je tot God nadert, hoe meer Hij je kan veranderen”
16 juli 2026
Katholieke kerk van Messi is vol lof, ondanks WK-controverse rond Argentinië: “Hij is een man van geloof”
15 juli 2026
Lotte Bloem bundelt bijzondere geloofservaringen van kinderen: “Ik zag hen tijdens gebed veranderen”
17 juli 2026

Vergelijkbare artikelen

Nieuws

Bijzondere huiskamer-bevrijdingsdienst in Coevorden op woensdag 8 april

3 april 2026
Nieuws

Oude man in Genemuiden ontmoet Jezus en is ‘als brandhout uit de hel geplukt’

4 september 2024
Nieuws

Komende zondagavond genezingsdienst in Nijkerk

13 november 2025
Nieuws

Ongekende oogst van zielen in Amsterdam, 120 mensen zien 1055 beslissingen voor Jezus rondom Centraal Station: “Openheid groeit steeds”

20 november 2025
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?