Het lied ‘In de naam van Jezus’ van Mart Hoogkamer staat sinds vandaag op Spotify. Het nummer ontstond spontaan tijdens een bezoek aan Stadsklooster Dordt. Inmiddels gaat het nummer op TikTok al viraal. Christenen reageren verschillend op het lied. “Ik geloof echt dat God hier doorheen werkt.”
Rob Veenstra is initiatiefnemer van Stadsklooster Dordt en was erbij toen het lied ontstond. “Mart Hoogkamer en André Hazes waren hier twee dagen te gast voor het programma waarin ze uit hun comfortzone stappen,” vertelt Veenstra. Hoogkamer – bekend van Ik ga zwemmen in Bacardi Lemon’ – begon spontaan een opwekkingsnummer te zingen dat bleef hangen.
Veenstra gelooft dat er meer achter zit dan alleen een catchy melodie. “Ik heb het hele lied gehoord. Het is een oprecht, mooi nummer over een herinnering aan de kerk met zijn oma. Hij zingt: ‘Hij is altijd dichtbij’ en ‘Er is altijd wel een man die overgeven kan’. En ja, straks klinkt dit op festivals, in kroegen, op feesten – de kern van het evangelie: In de naam van Jezus overwinnen wij.”
Ik had toen nog geen idee.
Als kleine jongen stond ik in de kathedraal.
Ik keek m’n ogen uit, van: wat gebeurt hier allemaal?
En op de maat van de pastoor, zong iedereen in koor:
In de naam van Jezus, in de naam van Jezus, overwinnen wij!
“Lied schuurt”
Sommige christenen beschouwen het als spotten, anderen zijn enthousiast. Linda schrijft op Insta: “Wat een spottend lied. Om zo met de naam van Jezus onze Verlosser om te gaan. Heel verdrietig.” Erwin: “Dit is volgens mij een liedje over Jezus en niet voor Jezus. Ik denk dat dat een beetje schuurt bij mij. Of het nou spottend is bedoeld of niet is voor mij iets minder relevant. Jezus verdient, om maar even in kerktaal te spreken, alle eer en glorie! We mogen respectvol omgaan met de naam van onze God. Dit nummer voelt niet helemaal respectvol daar zit voor mij de crux!”
José zegt: “Heeerlijk nummer. Spottend bedoeld? Hij heeft zelf gezegd dat het op een positieve en vooral respectvolle manier gedaan zal worden. Wees blij dat de naam van Jezus verkondigd wordt. Spottend? Nee is maar net hoe je het bekijkt. Als je het spottend vind luister je er gewoon niet naar.” En Shiva vindt: “Sorry maar hoe geweldig is dit???? De naam van Jezus wordt uitgeschreeuwd door talloze ongelovigen en het is ook nog eens heeeeeerlijk catchy 🙌🏼 Laat alleen maar zien hoe sterk de kracht van Jezus is.”
Voor Veenstra is het duidelijk: “Woorden hebben kracht. Ik geloof echt dat God hier doorheen werkt. Dat dit geen spot is, maar een opening voor velen om de waarheid van Jezus te horen – en misschien zelfs te aanvaarden. Ik bid voor Mart Hoogkamer. Als hij dit lied zo vaak gaat zingen deze zomer, dan kan die waarheid ook in zijn eigen hart landen.”
Lees ook: Levensliedzanger Mart Hoogkamer zingt ‘In de naam van Jezus’




