Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het Privacybeleid.
Accepteren
ReviveRevive
  • Home
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Over ons
  • Business
  • Doneren
Zoeken
Categorieën
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Organisatie
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Account
  • Mijn account
  • Mijn evenementen
  • Voeg een nieuw evenement toe
  • Mijn bladwijzers
© 2024 Revive.nl
Lezen: Van twijfel naar radicale keuze voor Jezus: “Ik ontdekte dat ik naar hem toe mocht komen zoals ik was” (video)
Log in
Font ResizerAa
ReviveRevive
Font ResizerAa
  • Nieuws
  • God in Nederland
  • Geloof
  • Agenda
  • Business
  • Over ons
  • PREMIUM
  • Getuigenissen
  • Evangelisatie
  • Dagelijks leven
  • God in de wereld
Zoeken
  • Categorieën
    • Nieuws
    • God in Nederland
    • PREMIUM
    • Geloof
    • Getuigenissen
    • Evangelisatie
    • Evenementen
    • Dagelijks leven
    • God in de wereld
  • Organisatie
    • Agenda
    • Over ons
    • Doneren
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Account
    • Mijn account
    • Mijn evenementen
    • Voeg nieuw evenement toe
    • Mijn bladwijzers
Heb je een bestaand account? Log in
Volg ons
© 2023 Revive.nl
GeloofGetuigenissen

Van twijfel naar radicale keuze voor Jezus: “Ik ontdekte dat ik naar hem toe mocht komen zoals ik was” (video)

Revive
12 juni 2026
Delen
5 min leestijd
Delen

Hij dacht dat geloven saai was en zag de kerk vooral als iets wat erbij hoorde, zonder zelf voor Jezus te kiezen. Maar tijdens River Youth Camp veranderde alles! Terwijl Fedrick Calame dacht dat hij eerst moest veranderen voordat hij voor Jezus kon kiezen, ontdekte hij dat hij bij Jezus kon komen zoals hij was. Zijn twijfel veranderde in een radicale keuze voor Jezus, waarna hij zich liet dopen.

Fedricks is christelijk opgevoed maar ziet het geloof meer als een verplichting dan als een eigen keuze. “Ik ging elke zondag gewoon mee met naar de kerk, maar ik zat daar alleen omdat het moest en niet omdat ik het zelf wilde.”

Het gezin is zo’n drie jaar geleden zoekend naar een kerk. Fedricks ouders en zus besluiten om naar River Church te gaan. “Zij voelden zich hier zo fijn dat ze tegen mij zeiden ‘Wil je ook een keer meegaan?’ Het lijkt Fedrick wel leuk totdat hij hoort dat de dienst tweeëneenhalf uur kan duren. “Toen zat ik wel een beetje te twijfelen, maar ik wilde het wel een kans geven.”

Men’s day

De dienst ervaart Fedrick als heel warm en vanaf dat moment beginnen er dingen te veranderen. Een jaar geleden maakt hij dan ook echt de keuze om met Jezus te gaan leven. “Even was ik echt vlammend, maar andere momenten was ik er helemaal niet meer bezig.”

Dat verandert als zijn vader hem uitnodigt voor Men’s day. “Mijn vader die dwong mij eigenlijk om daarheen te gaan. Ik had er eigenlijk niet zoveel zin in en ik had ook nog voetbal. Maar dat kon ik wel afzeggen, vond mijn vader, want het zou echt leuk worden en er zou lekker eten zijn. Dat was een van de redenen dat ik toch ben gegaan.”

Ook het jeugdkamp komt eraan, maar dat lijkt hem niks. Een voorganger daagt hem uit om een keer naar een jeugdavond te gaan. Als hij dat niks vindt, zal deze pastor Victor er naar eigen zeggen niet meer over beginnen. Fedrick wil eigenlijk niet gaan, maar omdat hij het beloofd heeft, zorgt hij dat hij er is.

Tranen

Fedrick heeft een leuke avond. “Ik dacht eerst dat gelovig zijn en beetje saai is, maar toen ik daar kwam, zag ik dat het gewoon jongens zijn zoals ik.” Hij besluit daarom ook op kamp te gaan. “In het begin was ik nog een beetje terughoudend. Ik was ook niet zo bezig met het geloof, totdat pastor Nienke een preek hield over dat je gelovig kunt zijn maar ook nog in half in de wereld zit. Dat is eigenlijk helemaal niet goed en je moet een keuze maken uiteindelijk.”

Er komt een oproep, maar Fedrick aarzelt. “Ik dacht: ja, ik moet eigenlijk wel, maar ik durfde niet. Iets hield mij tegen.” Bij een volgende dienst gebeurt hetzelfde.” Hij bidt om een teken. “Er kwamen allemaal tranen. Ik kon niet stoppen met huilen en ik dacht: nu ik moet nu gaan. Ik liep in één rechte lijn naar voren en ik keek niet meer achterom.”

Douchen

Hij verlangt ernaar om zich te laten dopen, maar twijfelt. “Ik heb nog last van wereldse dingen, moet ik daar niet eerst mee stoppen. Toen dacht ik aan wat een jongen tegen mij had gezegd op de jeugdavond: ‘Ga je jezelf eerst schoonmaken om vervolgens te douchen of ga je douchen om schoon te worden?’ Met andere woorden: ga je eerst alle slechte dingen uit je leven verwijderen om dichter bij God te komen? Of kom je eerst dichter bij God om samen met hem die slechte dingen uit je leven te verwijderen?”

Die avond laat Fedrick zich dopen. “Vanaf dat moment is het eigenlijk alleen maar omhoog gegaan bij mij. Ik ben dicht naar het geloof toe gegaan en ik ervaarde gelijk een soort van blijdschap, vreugde; het is moeilijk te omschrijven. Het is echt, echt perfect.”

Tegen jongeren die zich herkennen in Fedricks verhaal zegt hij: ‘Stap uit je comfortzone. En het is ook belangrijk om gelovige mensen te dienen die je een beetje scherp kunnen houden. En probeer het een kans te geven!”

Bekijk het hele getuigenis:

Beste lezer,
Onze artikelen zijn gratis te lezen, zodat we laagdrempelig honderdduizenden christenen én niet-christenen kunnen bereiken met het goede nieuws. Help jij ons om dit te blijven doen? Met jouw partnerschap kunnen we direct meer mensen bemoedigen, en het evangelie verder verspreiden op plekken waar het normaal niet komt.

ZAAI JIJ MEE? Klik hier!

Stuur een tip naar de redactie

Deel jouw evenement of nieuws met Revive en help Gods werk in Nederland te verspreiden.

Tip insturen

TAGGED:JezusRiver ChurchTwijfel

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Lees wat God in Nederland doet!
Vorig artikel LIFEschool doet outreach in Zwolle en Delft: “Overwin je koudwatervrees, na afloop verwondering, gelach, mooie verhalen en veel vreugde”
Volgend artikel Evangelische boekhandel Het Olijfblad op Texel doelwit van antisemitische bekladding
Geen reacties Geen reacties

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Populaire artikelen

Tes ging van atheïsme, islam en new age naar Jezus: “Ik ben een babychristen, maar ik getuig al veel op instagram”
11 juni 2026
Vijf opvallende namen op het ZERA Worship Festival
9 juni 2026
Jan Pool beleefde een voor hem onvergetelijke EO-Jongerendag: “Zo ontroerend om de tieners voor elkaar te zien bidden”
8 juni 2026
Jacques Brunt ziet toenemende ‘oranjegekte’ als een spiegel: “Ik kraak het niet af, maar zijn wij ook zo betrokken met het evangelie?”
8 juni 2026

Vergelijkbare artikelen

Geloof

Tijd met God – Ben jij als een boom of een struik?

21 juni 2021
Getuigenissen

Arabische pastor Saleem groeit op met diepe haat tegen het Joodse volk, maar: “God roept mij als bruggenbouwer”

8 mei 2026
Alex Snel
Dagelijks leven

Rein leven in 2024: “Je kunt bevrijd worden, maar daarna moet je ook gaan wandelen in herstel”

3 januari 2024
Profeet Nahum
Geloof

Wat we leren uit Nahum: zonder oordeel geen verlossing

10 mei 2021
//

Vermelden wat God doet in Nederland, om een katalysator te zijn voor een beweging van God.

ReviveRevive
Volg ons
© 2024 Revive.nl
  • Over ons
  • Account
  • Doneren
  • Contact
  • Beleidsplan
  • Privacyverklaring
Welkom terug!

Log in op uw account

Username or Email Address
Password

Wachtwoord vergeten?